sobota, 22 czerwca 2019

Wybierz grę dla swojego dziecka "DOMEK" i niespodzianka :)

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją kolejnej gry, którą miałam przyjemność wypróbować dzięki firmie REBEL. To rodzinna gra DOMEK.

źródło: rebel.pl

Polega ona przede wszystkim na tym, aby zbudować i udekorować swój dom, dzięki kartom i żetonom, którymi gramy. To oczywiście wielki skrót, ale nie chciałabym Was tutaj zapoznawać z instrukcją, którą możecie przeczytać (a także zobaczyć w formie filmu tutaj).
Gra jest przepięknie wydana, a wszystkie elementy: plansze, karty, żetony są bardzo dobrej jakości, detale dopracowane, na kartach znajdujemy mnóstwo ciekawych szczegółów. Dodatkowo może uda nam się wyposażyć łazienkę w jacuzzi, a tuż obok sypialni zbudujemy domek na drzewie.
Dostajemy dodatkowe bonusy za funkcjonalność naszego domku (np. jeśli garderobę umieścimy tuż obok sypialni). 
Muszę jednak przyznać, że po rozpakowaniu przesyłki i otworzeniu kartonu z grą trochę zaniemówiłam gdy po pierwsze: zobaczyłam dwa pudełka z grą!, mnóstwo różnych kart, żetony wyposażenia ... w tym momencie doszłam do wniosku, że to strasznie skomplikowana gra.
Pierwsza rozgrywka przebiegała dość chaotycznie ale już kolejna bardzo nam się podobała. Na stronie wydawcy możemy przeczytać, że to dość intuicyjna gra i myślę, że to prawda (oczywiście za drugim czy trzecim razem). Warto poświęcić chwilę aby poznać tajniki tej gry bo każda kolejna partia bardzo wciąga i nie ma szans na dwie jednakowe rozgrywki, co na pewno jest wielką zaletą.

Kilka zdjęć z naszej rozgrywki:Domek Marcina

i mój 


Marcina domek okazał się bardziej funkcjonalny zdobył 42 punkty, ja 37 (prawdę mówiąc jeszcze nie udało mi się z nim wygrać ;) )

Gra w wersji podstawowej przeznaczona jest do 2-4 osób z możliwością samodzielnego układania domku. Do mnie dotarł również kartonik z dodatkiem do gry, umożliwiający grę kolejnym dwóm osobom.

Bardzo serdecznie Wam polecam tę grę :) na pewno spędzicie przy niej nie jeden i nie dwa wieczory :)

A teraz niespodzianka!

Jakiś czas temu wpadłyśmy na pomysł przygotowania zabawy na wzór "wędrującej książki", tyle że będziemy przekazywać sobie gry. Postanowiłyśmy "puścić w świat" dwie gry, które testowałyśmy: Domek i Mam oko (recenzja tutaj),

Zapraszamy Was do zapisów. Oto kilka podstawowych zasad:

  1. W zabawie mogą wziąć udział tylko osoby, które aktywnie odwiedzają nasz blog: komentują albo biorą udział w zabawach. Nie chcemy wysyłać gry do kogoś, kto dotąd nie dał nam się poznać.
  2. W związku z tym, że przesyłki i tak są strasznie drogie (wysyłka gry DOMEK to minimum 18 zł za pośrednictwem Poczty) to ograniczamy się tylko do przesłania gry, ewentualnie jakiegoś malutkiego drobiazgu: kartka, zakładka itp. 
  3. Dbamy o stan gry, tak aby osoba, która dostanie ją po nas również miała przyjemność z grania, przede wszystkim zwracamy uwagę aby gry nie zniszczyć i przesłać ją kompletną (jeśli gra dojdzie do Was niekompletna albo poniszczona prosimy o zrobienie zdjęcia i przesłanie na naszą klubową skrzynkę) 
  4. Staramy się aby maksymalnie gra była u nas 4 tygodnie. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziecie mogły się wyrobić (wiadomo, że są różne sytuacje życiowe) to proszę zgłoście to na naszą skrzynkę. 
  5. Możecie zapisać się na obie gry - poprzez wpisanie odpowiedniej informacji w komentarzu, jeśli ktoś będzie chętny na wysyłkę za granicę to również napiszcie o tym w komentarzu. Kolejność zostanie podana wkrótce po zakończeniu zapisów.
  6. Zapisy na grę trwają do 7 lipca włącznie.
Mam nadzieję, że nie wystraszyłyście się tymi zasadami. Przede wszystkim chodzi o to aby gra gdzieś po drodze nie zaginęła. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i zapisy w komentarzach :))

Firmie REBEL dziękuję za możliwość poznania tej gry! :) 

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz