wtorek, 21 kwietnia 2020

Mama czyta- "Niedopowiednia Dziewczyna" J.Harrow


"Nieodpowiednia Dziewczyna" J.Harrow.Początkowo myślałam, że to będzie typowa opowieść o miłości. Jednak zostałam mile zaskoczona przez autorkę. Czytając kartkę po kartce miałam nieodparte wrażenie, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Bardzo szybko się utożsamiłam z bohaterami przeżywając ich wszystkie emocje- radość, smutek, złość, wzloty i upadki. Czułam się jakbym to ja była główną bohaterką książki.

Pełna emocji, tajemnicza, niedostępna, skrzywdzona Eve staje na przeciwko nowemu wyzwaniu, którego wcześniej nie doświadczyła i nie znała...
Młoda utalentowana tatuażystka  doświadczona i skrzywdzona przez życie poznaje przypadkowo Daniela.... Ale nie nazwałabym tego tylko przypadkiem a zrządzeniem losu wzajemnego przyciągania dwóch różnych osobowości z diametralnie różniących się światów. Daniel wykształcony a zarazem wychowany w kochającej rodzinie jest kompletnym przeciwieństwem Eva, która z kolei jest bardzo buntownicza, nieufna w stosunku do mężczyzn i nie należy do osób wierzących w miłość. Wszyscy ją oceniają po wyglądzie, który może być odpychający dla innych.. Autorka w ciekawy i lekki sposób opisuje ich skomplikowaną relacje, dając nam przy tym mnóstwo różnokolorowych jak i tych mrocznych emocji, które każdy z nas je ma. Znajdziemy tu tez wątki erotyczne, które moim zdaniem dodają lekkiej pikanterii całej książce. Porusza również wiele  tematów jak trudne dzieciństwo, alkoholizm, znęcanie się i wiele innych trudnych sytuacji z tym związanych...
Mamy tu nietypowe połączenie jak w większości bywa w książkach spotykamy się z bad boyem, lecz autorka zrobiła odwrotnie opisując nam Eve jako bad girl. Bardzo mi się to spodobało. Dlatego też ta opowieść jest niebanalna i wyjątkowa. Opisani i wykreowani w bardzo charakterystyczny sposób bohaterzy są bardzo ciekawymi osobowościami i można ich polubić...
Zagłębiając się dalej w książkę doświadczamy bolesnych przeżyć bohaterów, walki z przeszłością o niewykorzystanych chwilach, wyrzutach sumienia i w szczególności o miłości, do której ma prawo każdy. 

 Dwa różne światy, dwie różne relacje, dwa różne charaktery. Czy mogą razem ułożyć sobie życie wbrew utartym schematom? 
Czy mogą zbudować związek oparty na szczerym zaufaniu i wzajemnej tolerancji?
Czy ona jest naprawdę nie odpowiednia dla niego?
 Skomplikowane życie bohaterów, nakłania nas do refleksji i do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami w życiu... 
"Nie szata zdobi człowieka...
 Lecz to co ma w środku"
 Nie mniej jednak autorka tą książką skradła mi serce.

Gorąco polecam Wam tę opowieść, gdzie doświadczymy walki z własnymi słabościami, bezwarunkowej miłości, walki z przeszłością a przede wszystkim na niebanalną opowieść łamiąca wszelkie stereotypy. 

Serdecznie dziękuje wydawnictwu Zysk is-ka 
za możliwość przeczytania tej fascynującej książki.

Pozdrawiam ciepło Sandii :)

6 komentarzy:

 1. Cudowna okładka. A po Twojej recenzji tylko utwierdzam się w przekonanii, że chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się okładka jest cudowna a zrazem tajemnicza. Bardzo cieszy mnie to, że moja recenzja zachęciła Ciebie do przeczytania tej książki.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Jest bardzo ciekawa i nie sposób się od niej oderwać :-)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa recenzja, ksiażka zachęca aby po nia sięgnąć. Dziękuje za opis i polecenie😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś dziękuje bardzo, nie ukrywam iż to jest druga taka książką w moim życiu o niebanalnej miłości i jestem nią szczerze zachwycona.

   Usuń