środa, 4 listopada 2020

Wybierz grę dla swojego dziecka- BrainBox-PRZYRODA

Witajcie w ten deszczowy słotny listopadowy dzień. 
Nie od dziś wiadomo, że w taką pogodę najprzyjemniej jest móc spędzić czas razem, np. na wspólnej zabawie.
Chciałam Wam dziś przedstawić grę "BrainBox-PRZYRODA". Dedykowana jest ona dla graczy od 8 roku życia. Gra zapakowana jest w solidne pudełko, 55 grubych, tekturowych kart. Każda karta to jakaś kategoria z dziedziny przyrody, z jednej strony widnieją rysunki, podpisy i ciekawostki dotyczące danej dziedziny, na odwrocie zapisanych jest 8 pytań a odpowiedzi na nie znajdziecie właśnie wśród rysunków i informacji zawartej na poprzedniej stronie. Do gry dołączona jest także instrukcja a także mini-klepsydra odmierzająca czas oraz - i tu mam problem z nazwą, haha -"kostka" o ośmiu bokach, taki twór, co skojarzył się moim dzieciom z jakimś oszlifowanym kryształem.


Poniżej instrukcja do zabawy, jaką znajdziecie w pudełku. To możliwość gry dla jednej osoby, dla mnie novum. Ale w sumie ciekawa opcja. Myślę, że w grze z samymi dorosłymi ta opcja się także sprawdzi. 

My graliśmy w wersję uproszczoną (z naszymi modyfikacjami) mianowicie jedna osoba losowała kartę, ustawialiśmy klepsydrę, bo jednym z motywatorów napędzających tempo gry jest 10 sekund na zapamiętanie i wychwycenie, zapamiętanie z obrazka jak najwięcej informacji (w przypadku naszego 7letniego syna pomagaliśmy mu czytać i nie było presji czasu, dla 8letniej córki to było dwukrotne obrócenie klepsydry czyli 20 sekund)...dla nas bezlitosne 10 sekund. Po tym czasie kartę oddajemy kolejnej osobie, to ona przeczyta nam pytanie. Które? W tym celu rzucamy naszym kryształkiem, liczba, która wypadnie jest numerem pytania dla nas. Na początku razem z mężem bardzo sceptycznie podeszłam do gry myśląc, że to przecież banał. Ale dopiero gdy dostaliśmy karty a następnie usłyszeliśmy pytania ręce opadły. Naprawdę liczy się SPOSTRZEGAWCZOŚC, UMIEJĘTNOŚĆ ZAPAMIĘTYWANIA, UWAŻNOŚĆ...Jeśli odpowiedź na pytanie jest prawidłowe osoba, która odpowiadała na pytanie zatrzymuje kartę. Taka runda gry trwa 10 minut. Osoba, która w tym czasie zbierze najwięcej kart, czyli odpowie prawidłowo na największą liczbę pytań- WYGRYWA. 
Wiecie kto wygrał w naszej rodzince? Ano mój 7letni syn. 


Niektóre pytania trafią się banalne, za to inne dają w kość, śmiechu było przy czytaniu pytań i próbie odpowiedzi co nie miara. Szczególnie dzieci miały z nas-rodziców- ubaw, bo okazało się, że nasza "dorosła" wiedza i spostrzegawczość ma wiele do poprawy...

Gra bardzo przypadła nam do gustu. Myślę, że zmotywuje ona mojego siedmiolatka do nauki czytania, bo on uwielbia takie ciekawostki przyrodnicze. Zasady są wyjątkowo przejrzyste, zawsze możemy sobie pofolgować z nimi czy zaostrzyć reguły, żeby utrudnić, wszystko zależy od wieku graczy :)
Dodatkowo ta opcja dla jednego gracza, nieco mnie zdziwiła, choć w obecnych czasach niewiele już potrafi mnie zdziwić ;) na myśl przyszedł mi obraz osoby na kwarantannie, w klasyczne planszówki ciężko jest grać "samemu z sobą", natomiast gry z linii "BrainBox" dają taką możliwość...
Za możliwość przetestowania gry dziękujemy firmie "rebel"<klik> dzięki której "BrainBoź- PRZYRODA" trafiła do nas :)
Gra z pewnością, jako nowość pod naszym dachem umili nam wiele listopadowych wieczorów lub niedzielnych poranków.

Pozdrawiam Was ciepło!
tynka

1 komentarz: