wtorek, 13 kwietnia 2021

Podróże małe i duże- Ogrodzieniec.

 Ogrodzieniec to urokliwe miejsce, można nawet powiedzieć, że magiczneOsobiście byłam kilka razy, z Krzysiem dopiero pierwszy. Gmina Ogrodzieniec znajduje się w środkowo – wschodniej części województwa śląskiego i jednocześnie w południowej części Powiatu Zawierciańskiego, w niedalekiej odległości od trzech głównych aglomeracji Polski południowej: Krakowa (60 km), Katowic (55 km) i Częstochowy (50 km).

Znajdziemy tam Zamek ogrodzieniecki, o którym poczytacie tutaj.My nastawiliśmy się na liczne atrakcje tuż pod zamkiem, które zachęcili nas, aby odwiedzić właśnie to miejsce: 

Park miniatur

Park Doświadczeń Fizycznych
Park Rozrywki z placem zabaw.
Jest jeszcze jest Dom Strachów i Legend, ale my nie zdecydowaliśmy się odwiedzić tego miejsca- może jak Krzyś będzie starszy. ;) 

 Przepiękne i malownicze krajobrazy oraz wspaniała historia tych miejsc sprawiają, że każdy znajdzie tu odpowiednią dla siebie formę spędzania wolnego czasu. Oczywiście nie musicie się martwić o parking, jest ich kilka, tak samo jak punktów gastronomicznych i restauracji, w których można smacznie zjeść.

Polecam serdecznie.

ZosiaSadosia
2 komentarze:

  1. Byłam tam wieki temu... na rowerze :):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna przygoda. Fajnie wiedzieć, że takie są miejsca. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń