poniedziałek, 12 grudnia 2022

Aktywne Czytanie - "Niezwykły Święty Mikołaj"

Witajcie! Dziś ponownie zapraszam Was na niezwykłe spotkanie z Agnieszką z bloga "Przeczytaj. Podaj dalej" klik , która chce zaprosić Was do wspólnego tworzenia, a może podrzuci pomysł na świątecznty prezent, który włożycie pod choinkę? Oddaję jej głos:

Wierzysz w Magię?

Ona dzieje się wtedy gdy kochasz kogoś tak bardzo, że niemożliwe czynisz prawdziwym.

Cały swój czas i energię, zapał i najlepsze pomysły wkładasz w to, by spełnić MARZENIE. Błysk w ukochanych oczach ujrzeć, radosny uśmiech na drogiej twarzyczce zobaczyć, usłyszeć perlisty śmiech zachwytu...

Znasz to ?

Jeden z naszych ulubionych autorów- Sven Nordqvist pomiędzy strony swojej książki włożył magiczną opowieść o spełnianiu marzenia. Niczym wigilijną potrawę doprawił ją jedynym w swoim rodzaju humorem, opatrzył właściwymi tylko sobie ilustracjami, otulił mgiełką tajemnicy,a Wydawnictwo Media Rodzina ubrało tą opowieść w piękną, świąteczną szatę.

I oto jest !

Świąteczno-mikołajkowa książka, która jak bumerang powraca do nas co roku w grudniu by przypomnieć, że wierzyć w magię to żaden wstyd, a to co najpiękniejsze zawsze zaczyna się od MARZENIA.

Kot Findus zapragnął, aby w dniu Wigilii odwiedził go Święty Mikołaj. Ba! Nie tylko  odwiedził, ale też zamienił z nim kilka słów. Nie pomagają opowieści Pettsona o tym jak to Mikołaj wchodzi przez komin i zostawia prezenty w skarpetach a rano odkrywa się mikołajkowe podarki. Na nic historie o Mikołaju, który podrzuca prezent mimochodem, niezauważony. Findus chce koniecznie wyczekiwać Mikołaja w oknie, ujrzeć go jak nadchodzi z latarnią w dłoni, potem puka do drzwi a on mu je otwiera. To ma być najprawdziwszy Mikołaj a nie jakieś tam skarpety! Ot,co! Pettson ma nie lada zagwozdkę. Ale jego wrodzona potrzeba i zdolność konstruowania przejmuje władzę nad  ciałem – nie śpi, mało je, wciąż jest pogrążony w rozmyślaniach, nie ma czasu ale...tworzy! Tworzy! Pod przykrywką konstruowania automatycznej podkładarki do drewna opracowuje projekt mikołajkowej kukiełki, która ma zachwycić jego Kota w wigilijny wieczór. No właśnie-zachwycić?To wszystko nie jest takie proste ... Gubią mu się śruby i nakrętki, maszyna nie działa tak jak to sobie wyobrażał a Findus -czując się odsunięty na boczny tor wciąż domaga się Pettsonowej uwagi.

Na szczęście z pomocą przychodzi MAGIA. Pojawia się listonosz z tajemniczą przesyłką  i sprzedawca z magiczną walizką  i... wszystko zaczyna się układać tak jak powinno!

Czy Pettsonowi uda się skonstruować poruszającą się kukiełkę Mikołaja ?

Przeczytajcie koniecznie !

Mimochodem, spomiędzy tej wspaniałej historii sączy się myśl : uważaj by w drodze do marzenia nie zgubić tego co najważniejsze ,nie zachłysnąć się, nie zatracić, czasu nie zmarnować. Widzieć tych którzy są obok i bardzo domagają się Twojej uwagi i prawdziwej obecności.

Pssst....

Zdradzę Wam tylko, że zakończenie tej opowieści zaskoczy Was równie mocno jak zaskoczyło samego Pettsona.

„CZASEM DZIEJĄ SIĘ RZECZY,KTORYCH NIE MOŻNA WYJAŚNIĆ.POZOSTAJE TYLKO CIESZYĆ SIĘ, ŻE BYŁO SIĘ ŚWIADKIEM TAKICH CUDÓW „

Jak to zwykle u nas bywa-w parze z książką idzie pomysł na wesołą twórczość. Zainspirowana tytułowym,  niezwykłym Mikołajem postanowiłam też stworzyć nasze własne, niezwykłe Mikołajki .

Jako że drewno to jeden z moich ulubionych materiałów twórczych -powstały drewniane mikołajo-skrzaty z kawałków drewna, które w Wigilijny wieczór przy drzwiach domu witać będą ukochanych Gości.

 
Przy pomocy małych rączek powstały też mini Mikołajki – wystarczyły pocięte krążki drewna , trochę farby i wspólny CZAS. Drewniane zawieszki ozdobią naszą choinkę, a kto wie...może i u nas zadzieje się MAGIA i do drzwi domu , w Wigilijny wieczór zapuka NIEZWYKŁY GOŚĆ?

Twórzcie razem z nami !


 

A jeśli nie macie pomysłu na prezent pod choinkę dla dziecka – z serca polecamy Wam tą książkę, która zostanie z Wami już na zawsze i co roku w grudniu będzie powracać -inspirując i czarując swoją MAGIĄ.

SVEN NORDQVIST

„NIEZWYKŁY ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

 

POLECAMY!

JA I Ola

  Jeśli spodobał się Wam post Agi to koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzu i zajrzyjcie na jej stronę! 
Pozdrawiam! Diars

4 komentarze:

  1. Ooo fajnie, lubię polecane książki więc zapisuje 😉 a Mikołajem ekstra !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł z tymi Mikołajkami z krążkow

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapisałam inspirację na przyszły rok. super

    OdpowiedzUsuń