poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wybierz grę dla swojego dziecka : Kids Express

 Miłośnicy planszówek i nie tylko!

Dziś mam dla Was recenzje gry dla najmłodszych (od 5 lat) od firmy Rebel. Nie jest to typowa planszówka, a raczej gra 3D polegająca trochę na zręczności a trochę na szczęściu.

KIDS EXPRESS Pokonaj bandytów i odzyskaj złoto!


Na początku małe wyzwanie: ze stosu tekturek trzeba było poskładać elementy gry:
Nie martwcie się jest instrukcja, które pomoże Wam złożyć wszystko. To tez fajna zabawa dla dzieci.
Oto wszystkie elementy. Powiem Wam, że tektura jest dość gruba i wszystko solidnie się trzyma. Grafiki są bardzo ładne. Wagony dobrane kolorystycznie. Skład naszego pociągu przedstawia się następująco: lokomotywa  + wagon pierwszej klasy (niebieski) +  wagon drugiej klasy (czerwony) + wagon kryjówka (tu jada bandyci).  Mamy 4 figurki dzieci: Noa, Tom, Joy, Lily i dopasowane do nich dwustronne planszetki pomocy. Jest dyliżans, którym jada dzieci i figurka Sama na koniu. Czarne charaktery w tej grze to bandyci: Misty, Tuco, Doc i Silc.


Mamy też trzy proce, którymi strzelamy w bandytów. W zasadzie do gry potrzebna jest jedna, ale producent dał nam tez dodatkowe, bo wiadomo, że takie elementy lubią się gubić.

W grze zbieramy żetony, które są w różnych kształtach i podróżują w wagonach, lokomotywie i dyliżansie. Musimy tez wykonywać zadania ukryte na drugich stronach żetonów.

Dzieci podróżują dyliżansem. Używamy tylu figurek dzieci ilu mamy uczestników gry, a można grać samemu lub do 4 osób.

Jak strzelać do bandytów? Można na dwa sposoby, które zależą od ułożenia planszetki pomocy. Gdy plaszetkę przełożymy wzdłuż dłuższego boku do wagonu to łatwiej nam trafić w bandytę, a gdy ja obrócimy zwiększając odległość to będzie trudniej. Na figurce sama z koniami umieszczamy proce i pstrykamy w nią palcami.


Producent ułatwił nam przechowywanie gry rysując w środku pudełka ułożenie elementów. Mamy też część do przechowywania mniejszych elementów.


Podsumowując:
Gra jest bardzo ładnie wykonana. Jej przestrzenna forma podoba się szczególnie małym graczom. Tematyka bandytów na dzikim zachodzie jest bardziej skierowana dla chłopców choć mamy tu też postacie dziewczyn, wśród dzieci.
Sama gra jest dość prosta: mamy dwa ruchy: albo stawiamy dziecko na jakimś wagonie i zabieramy żeton wykonując zadanie na nim narysowane albo strzelamy do bandyty. Gra się dość szybko (do 20minut). Można też grać samemu. Producent proponuje też utrudnienia , gdy gra wyda się nam zbyt prosta np. strzelanie z zamkniętymi oczami czy też lewą ręką.
Śmiało moja polecić, bo jest to coś zupełnie innego niż zwykłe planszówki.

Zatem zapraszam na Dziki Zachód gdzie nikczemni bandyci ukradli złoto z Górskiej Doliny i teraz uciekają pociągiem do miasta a Ty ruszasz za nimi w pościg dyliżansem :)


Pozdrawiam
Joanna JB
1 komentarz: