sobota, 29 października 2016

Mama czyta - LaVyrle Spencer "Powój"

Akcja powieści rozgrywa się w latach czterdziestych naszego stulecia w stanie Georgia w małym miasteczku Whitney. Trafia tam młody i bardzo przystojny włóczęga, który właśnie odsiedział wyrok za zamordowanie prostytutki. Jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia - nie ma domu, pieniędzy, nie może znaleźć pracy. Pewnego dnia czyta w gazecie niezwykłe ogłoszenie - znajdująca się w rozpaczliwej sytuacji wdowa Eleonora Dinsmore poszukuje męża. Czy tych dwoje doświadczonych przez życie ludzi odnajdzie sens i radość życia?Cokolwiek by napisać o tej powieści i tak nie odda to jej uroku, wyjątkowości i magii. Powój czytalam wielokrotnie i na pewno wrócę do niej jeszcze nie raz. 

Główni bohaterowie to ludzie po przejściach, zszargani przez los, bez nadziei i teoretycznych szans na szczęście. On byly więzień, skazany za morderstwo, ona młoda wdowa z dwójka dzieci, w kolejnej ciąży, z wielkim podupadajacym gospodarstwem. 

Autorka świetnie nakreslila postacie, z kart biją emocje, a milosc która powoli rodzi się między Eleonora i Willem jest piękna i dojrzałą. W okładce można się zakochać.

Goraco polecam Wam ta książkę. 4 komentarze: