środa, 5 października 2016

Wybierz sport dla swojego dziecka- taniec

Witajcie!
Tym razem naszym sportem jest taniec. Taniec. No właśnie taniec, czy to sport? Pewnie- są przecież zawody w różnych rodzajach tańca, elementy tańca znajdziemy w gimnastyce artystycznej, jeździe figurowej na lodzie, czy popularnych zajęciach zumby, ale taniec to coś więcej, to część naszej kultury. Ludzie tańczą od poczatków historii.
Może warto zainteresowac dzieciaki tańcem? Wiele dziewczynek marzy o karierze primabaleriny. Ale może warto zapisać też chlopców na zajęcia taneczne? Fred Astaire, John Travolta, Michaił Barysznikov, a może Marcin Hakiel to dobre przyklady tańczacych panów. Tańczą ludzie znani i mniej znani, ale taniec to przede wszystkim dobra zabawa.


(Źródło zdjęcia: klik)



(Źrodło zdjęcia: klik)

A jakie korzysci płyną z nauki tańca dla naszych pociech?

Taniec dzieci: rozwój muzykalności

Już w wieku niemowlęcym możesz wpierać dziecko poprzez taniec i rytmiczne ruchy. Stwarza to bazę dla rozwoju muzykalności i poczucia rytmu dziecka. Powinnaś zacząć jak najwcześniej, gdyż poruszanie się w tańcu wspiera także motorykę, napięcie mięśni i koncentrację malucha. Dodatkowo taniec sprawia dzieciom radość i pozwala na robienie szybkich postępów w rozwoju muzykalności - zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Taniec dzieci: ruch jako odskocznia

Taniec wpiera także motorykę dzieci, gdyż podczas tej aktywności fizycznej uczą się poznawać swoje granice i budować pewność siebie. Tylko jeśli dziecko wystarczająco dużo się rusza, może także ponownie uspokoić się i skoncentrować. Zasadę tę respektuje także szkoła. Nieprzypadkowo między matematyką, czytaniem i pisaniem w planie lekcji znajduje się godzina wychowania fizycznego. Sport to świetna odskocznia od nauki i okazja, aby się wyszaleć. Niestety dzieci ruszają się obecnie coraz mniej. Zwłaszcza, gdy pójdą już do szkoły, pozostaje im na to niewiele czasu. Świetną okazją do aktywności jest taniec. Dzieci powinny jak najwcześniej rozpocząć jego naukę lub uprawianie innej dyscypliny sportu. Bądź dla dziecka przykładem. Który maluch chętnie wyjdzie na dwór, jeśli jego mama ogląda telewizję? Spędzajcie czas razem, poruszajcie się do muzyki, a szybko zauważysz, że motywacja dziecka do aktywności fizycznej wzrośnie.

Taniec dzieci na zajęciach muzycznych

Zajęcia muzyczne dla dzieci organizowane są już od szóstego miesiąca życia dziecka. Zazwyczaj odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Nacisk kładzie się na śpiewanie i granie na prostych instrumentach, a także na taniec dzieci. Dzieci do 18. miesiąca życia przede wszystkim słuchają muzyki razem z rodzicami.
W drugiej grupie do lat trzech dzieci zaczynają same muzykować i więcej się ruszają. W tym wieku maluchy chętnie poznają otoczenie, dlatego kurs oferuje grę na instrumentach i zabawy ruchowe.

Kurs tańca dla dzieci

Dobrą okazją, aby już trzylatki zaczęły tańczyć, są organizowane specjalnie dla dzieci kursy tańca. Wspierają one poczucie rytmu, zmysł równowagi i kreatywność. Ważne dla dzieci w tym wieku jest, aby nie tylko nauczyły się same poruszać, ale by zgrywały własne ruchy z innymi dziećmi. Na zakończenie kursu dzieci mogą najczęściej zaprezentować się przed publicznością. Występ jest bardzo ważny, ponieważ jest to okazja dla dziecka, by pochwalić się swoim sukcesem i podbudować poczucie swojej wartości.


źródło teksu: Klik
No i jak? Wybierzecie się teraz tanecznym krokiem z Waszymi dzieciakami na zajęcia taneczne? ;)
Pozdrawiamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz