niedziela, 26 sierpnia 2018

Moje maluchy #3

Kolejny numer czasopisma "Moje maluchy" Lilka jak zwykle przyjęła z entuzjazmem tym bardziej, że ona jest prawdziwą ulubienicą wszelkiego rodzaju zwierząt i zwierzątek. Ten numer to numer o zwierzątkach leśnych. Lilka jak zwykle od razu przystąpiła do rozwiązywania zadań. Od razu w ruch poszly naklejki (bo zawsze zaczynamy od uzupełniania zadań z nimi). Następnie kolorowaliśmy i ćwiczyliśmy sprawności grafomotoryczne. Oto kilka zdjęć z tego numeru. Lilka wybrała się na spacer do lasu. Niestety tym razem nie udało się nam spotkać żadnych leśnych zwierzątek, ale spacer sprawił nam dużo radości. Po powrocie przeczytaliśmy książki z serii "Mieszkam w lesie", a także "Domy zwierząt", z których Lilka zapamiętała jak nazywa się domek lisa, a jak niedźwiedzia. 


Dla Dominiki, córki Loli, to pierwsze spotkanie z gazetką "Moje maluchy", pierwsze i z pewnością nie ostatnie! Dominika z wielkim entuzjazmem zaczęła rozwiązywać zadania strona po stronie, zauroczona od razu zrobiła połowę ćwiczeń!
Po raz pierwszy nikt nie musiał czytać Jej instrukcji, była zachwycona i z radością śledziła polecenia sympatycznego krasnoludka, postaci, która na ilustracjach krok po kroku tłumaczy, co następnie trzeba zrobić.Wielkim plusem gazetki są przyjemne dla oka ilustracje, pomysłowe instrukcje do każdego zadania, ale przede wszystkim zachęcające ćwiczenia z kolorowaniem małych i dużych powierzchni oraz grafomotoryki.


Oczywiście tematyka dzikich zwierzątek bardzo podobała się Dominice, od razu szukała ich w swoich atlasach i chłonęła każdą ciekawostkę z nimi związaną!


Z wielką radością sięgnęła też po nasze książeczki magnetyczne i zabawną książeczkę, w której bawiła się w poszukiwacza dzikich zwierzątek.Podziwiała wiewiórkę, która odwiedza nasze drzewa orzechowe, nasłuchiwała odgłosów saren i dzików, kiedy spędzaliśmy wieczory na naszej przyleśnej działce.
A przed snem, na dobranoc, wymyślała bajeczki o zwierzątkach lub sięgała po jedną z zabawnych książeczek dla maluchów:


:)

O poprzednich numerze możecie przeczytać TUTAJ

Z niecierpliwością czekamy na kolejny numer, mając cichą nadzieję na to, że będzie on o dzikich zwierzętach. 

Pozdrawiamy cieplutko
Mamma Mai i Lola2 komentarze:

  1. A czyli to od Was Dxiewcxyny dostaliśmy jeden numer tego czasopisma?! Dzieki ! Nie tylko Zosia ale i starszaki fajnie sie bawili przy gazetce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Haha, Zuza jak przyszła gazetka pierwsze co opanowała naklejki xD. Z resztą poszło gorzej, jakoś nie kwapiła się robić szlaczki.

    OdpowiedzUsuń