piątek, 17 sierpnia 2018

Podróże małe i duże - Nowe Zoo w Poznaniu

Dzisiaj zapraszamy Was na wycieczkę po Nowym Zoo w Poznaniu. Jest to drugi pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce. Zajmuje obszar ponad 120 ha, znajduje się na pagórkowatym terenie leśnym, w jego skład wchodzi również 6 stawów. Otwarty został w setną rocznicę powstania Starego Zoo, z którym tworzą Ogród Zoologiczny w Poznaniu.
Ważną informacją jest to, że ogród prowadzi program odtwarzania populacji zwierząt w środowisku naturalnym. W marcu 2016 na Podlasiu wypuszczono na wolność orła przedniego, wyklutego i odchowanego w Nowym Zoo.
Rozległy teren Nowego Zoo można zwiedzać na pieszo lub podróżować wożącymi turystów składami kolejki parkowo-ogrodowej (trzy składy). Pasażerowie mogą dowolnie wsiadać i wysiadać by zwiedzić daną część ogrodu (źródło).
Ilustracja

Oto plan zoo (źródło)
 
Na terenie ogrodu jest motylarnia: 
Różnorodność zwierząt jest tak duża, że ciężko napisać o każdym choć kilka słów, dlatego też przestawimy Wam te, które nas najbardziej zainteresowały:
 Uwagę dzieci przykuły  4 słonie -Ninio, Linda, Kinga i Kizi. 
Słoniarnię otwarto w 2008 roku i składa się ona z wybiegu wewnętrznego i zewnętrznego:

Z zoo mieszka 7 niedźwiedzi brunatnych. Na zdjęciu ośmioletni Baloo odebrany w 2016 roku z cyrku:

Zainteresowały nas również wielbłądy:
Nince najbardziej podobały się żyrafy:


 A Adasiowi tygrys syberyjski:Dzieci zachwyciły się też foką:I na koniec przeczytajcie ku przestrodze:


2 komentarze:

  1. O prosze! Mieliśmy tam byc w zeszłym tygodniu ale po wizycie w zoo w Ostravie stwierdziliśmy ze musimy dłuższy czas odczekać zeby dzieciom wizyty w zoo sie nie znudziły :) pamietam z dzieciństwa wizyty w zoo na Malcie, miłe wspomnienia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdecznie zapraszam, jest to jedno z moich ulubionych miejsc spędzania z dziećmi czasu :).

    OdpowiedzUsuń