sobota, 17 lipca 2021

Mama czyta - fantastyka " Obcy" autorstwa Krzysztofa Więckiewicza


"Obcy" Nieznane stany świadomości 
autor Krzysztofa Więckiewicz, wydawnictwo Novea Res

     Przyznam się, że nigdy nie czytałam książek o UFO, więc z lekką obawą zaczęłam czytać tą książkę. Trochę mnie przeraził przy długi wstęp. Jednak dalej było bardzo zagadkowo i ciekawie. Historia opowiada o różnych momentach w życiu głównego bohatera, kiedy spotyka się ze różnymi niewyjaśnionymi zdarzeniami np. Ufo lub dziwnymi zbiegami okoliczności. Nie ma zachowanej chronologii wydarzeń w książce. Wątki się łączą, jednak przekonałam się, że należy z uwagą czytać, aby dokładnie dostrzec, jaki jest związek między tymi zdarzeniami.

    Na początku Chirs znajduję się na wakacjach wraz z przyjacielem i jego rodziną (Południowa Afryka). W pewnym momencie wieczorem, dostrzegają na niebie dziwny obiekt, są przekonani, że właśnie widzieli Ufo. Toczy się się między przyjaciółmi dyskusja na ten temat. Nasz bohater jest wykształcony, prowadzi wykłady dla studentów i ma świadomość, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Jego przyjaciel Bob jest raczej sceptycznie do tego nastawiony. Kolejnego dnia znów obserwują niebo i mają nadzieję, że może coś zobaczą. Jednak nic niezwykłego się nie dzieje. Tej nocy jednak coś dziwnego się dzieje z naszym bohaterem. Budzi się w nocy i idzie na taras, wydaję się mu, że nad nim wisi ten sam dziwny obiekt, czyli statek kosmiczny. Nagle uświadamia sobie, że to jest tylko jego sen. Nie może się jednak ruszyć, głowę ma zablokowaną. Okazuję się, że właśnie jest w środku statku i są robione na nim różne badania. Nie jest jednak tym faktem przerażony. Jego przewodnik rozmawia z nim i pokazuje się w postaci kobiety. Wyjaśnia cel wizyty. Jest on przedstawicielem rasy znacznie bardziej rozwiniętej, która obawia się jaki dalej destrukcyjny wpływ ma rasa ludzka dla innych mieszkańców tej planety oraz też dla siebie nawzajem. Kosmici boją się, że jeśli ludzie zaczną zdobywać dostęp do innych planet, to może to być tragiczne w skutkach. Są oni zaniepokojeni tą sytuacją i za przyczynę tego dążenia ludzi do destrukcji podają, że ktoś kiedyś miał wpływ w tok ewolucji człowieka. Prawdopodobnie DNA ludzkie zostało wówczas zmienione. W wyniku czego ludzie zaczęli szybko ewoluować i zdobywać nowe dziedziny wiedzy. Na kolejnych takich spotkaniach, przewodnik powoli wyjaśnia cel wizyty przybyszy z kosmosu. Chcą oni pomóc w pewien sposób zmienić ludzi, aby ich rasa przetrwała i już nie siała zniszczenia - planują drastyczne zmiany. W to wszystko jest mocno uwikłany główny bohater, który w końcu rozumie intencję kosmitów. Na początku Chris nie pamięta tych spotkań z kosmitami. Z czasem zaczyna sobie o wszystkim przypominać. Okazuję się, że w ciągu kilku pokoleń ma spaść drastycznie liczba ludności na Ziemi. Zostanie wprowadzony na rynek suplement, który będzie powodował brak płodności, o czym ludzie nie będą mieć pojęcia. Ludzie ze złym DNA nie będą mogli się rozmnażać, zostaną tylko ludzie z DNA, które nie wpłynie negatywnie na ich dalszy rozwój. Główny bohater jest mocno uwikłany w właśnie w sytuację, jak ma dojść do wprowadzenie tego suplementu do produkcji.

  W książce nie zabraknie romansu, czyli spotkania Chrisa z nieznajomą o imieniu Trudii. Znajdziemy tu też mnóstwo klimatycznych, wakacyjnych opisów Afryki Południowej. Od razu chciało by się tam pojechać. W tle historii pojawią się wątki polityczne, gdzie jest pokazana sytuacja na Świecie. Wybucha bomba atomowa na Manhattanie. Pojawia się kryzys i dochodzi do globalnej wojny z terroryzmem. W książce jest pokazane jak to wszystko wpływa na różne decyzje Chrisa. Ucieka on z Europy, gdzie chciał dokończyć swoje studia. Książka daje dużo do myślenia, nad tym jak ludzie niszczę to co jest najcenniejsze na Ziemi. Daje to chwile do refleksji nad tym wszystkim co obecnie się dzieje na Świecie. Co do losów głównego bohatera, nie zdradzę jakie zadania będzie postawione przed głównym bohaterem. Książka bardzo ciekawie napisana. Jest to jedna z fajniejszych książek jakie ostatnio przeczytałam. Zachęcam Was do przeczytania tej książki właśnie w czasie wakacji ze względu na piękne opisy Południowej Afryki. Gorąco polecam, książką jestem zachwycona. 

Pozdrawiam - joasia & art


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz