piątek, 2 lipca 2021

Wybierz grę dla twojego dziecka - Dobble Pixar


 Dobble Pixar to najnowsza wersja gry w Dobble firmy Rebel, w której obrazki to postacie ze znanych filmów wytwórni Pixar. Zabawa zaczyna się już po otwarciu puszki, bo oczywiście metalowe opakowanie to jedna z zasadniczych cech tej gry. Oglądamy karty i przypominamy sobie filmy z jakich pochodzą postacie. Nie pamiętasz wszystkich ich imion? W instrukcji gry jest ściąga gdzie wszystkie są podpisane. Zapowiada się więc świetna zabawa z Iniemamocnymi, Potworami i Spółką, Nemo, Dori, Toy Story, Merindą Waleczną  i innymi.

Na kartach umieszczono po 6 postaci. Każda para kart ma wspólny jeden obrazek. I na tym polega gra a właściwie 5 mini gier opisanych w instrukcji.

Kart jest 30, mniej niż w klasycznym Dobble gdzie jest ich 55, ale przez to gra się szybko. Liczba graczy od 2 do 5 osób. Wiek od 4 lat. Górna granica nie jest podana na opakowaniu ale zapewniam Was, że każdy miłośnik filmów animowanych Pixara ją polubi. My gramy całą rodziną i uwielbiamy zabierać Dobble na wakacje. Ich niewielki rozmiar i metalowe opakowanie sprawia, że wędrują z nami na plażę, zapewniają nam rozrywkę w niedzielne popołudnia i wspólne wieczory.

Zasady gry są bardzo proste i każdy szybko je opanowuje. Pomaga dzieciom w rozwoju spostrzegawczości i ćwiczeniu refleksu.

W skrócie: szukamy tego samego symbolu na dwóch kartach. Jedne rozgrywki polegają na zgromadzeniu jak największej ilości kart, a inne wręcz przeciwnie: na pozbyciu się wszystkich. W instrukcji mamy opisy pięciu mini gier o nazwach: Gra w chowanego, Jak dwie krople wody, Wieża, Studnia, Zatruty podarunek.

Moja siedmiolatka wymyśliła już kolejne dwie gry w Dobble, ale nie będę Wam zdradzać. Może sprzedamy ten patent firmie Rebel .

Oprócz samej frajdy z gry, Dobble Pixar sprawił że z sentymentem wróciliśmy do filmów z tej wytwórni by kolejny raz śledzić przygody kucharza z Ratatui, Zygzaka McQueena z Aut, Wall-E`go czy Russella z Odlotu i innych.

Polecam wszystkim ta grę. Doskonała zabawa z dziećmi!

JB

1 komentarz:

  1. Grę znamy, chyba tylko w oryginalnej wersji obrazkowej ale lubimy ja bardzo :)

    OdpowiedzUsuń