czwartek, 7 października 2021

Nasze ulubione gry planszowe

 Witajcie kochani.

Czy w Wy też lubicie w długie, jesienne wieczory (i nie tylko) grać w gry planszowe? Ponieważ już niebawem będziemy obchodzić Dzień Planszówek postanowiłyśmy pokazać Wam nasze ulubione gry planszowe. Może któraś z nich także i Was zainteresuje? Poza tym odsyłamy Was do naszego cyklu "Wybierz grę dla swojego dziecka", w którym przedstawiamy Wam ciekawe gry planszowe.

karto_flana z synami najbardziej lubi grać w "piramidy"- Skarb Inków. 

Gra dzieje się w kraju Inków, w którym ekspedycja odkrywa pradawne piramidy, w jednej nich ukryty jest skarb. Trzeba pokonać różne przeszkody. Zwycięzcą jest oczywiście ten, komu pierwszemu uda się dotrzeć do skarbu.Ulubioną planszówką siedmioletniej Lidki - córki Diars są warcaby, w które nauczyła się grać mając niespełna 5 lat. Najchętniej rozgrywa swoją partyjkę z tatą i niejednokrotnie go ogrywa. Sfatygowane pudełko świadczy o częstotliwości używania.

Rodzina Diars ma jeszcze jedną serię planszówek, w które chętnie gra cała rodzina, nawet niespełna 3 letni Bartuś  już jest nimi zainteresowany. Są to gry na motywach konkretnej bajki. Zanim uczestnicy ustawią swoje pionki na planszy i pokonując przeszkody będą dążyć do mety, muszą najpierw przeczytać krótką historię i zapamiętać z niej jak najwięcej szczegółów.


Odkąd Lili od JB skończyła 3 latka graliśmy rodzinnie wiele, wiele razy w Lalaloopsy. Teraz Lili ma 7 lat i też czasem wraca do tej planszówki :) 


Gra z którą rodzinka JB podróżuje wszędzie są "Pędzące żółwie". Wszyscy w nią grają, bo zasady są proste i podoba się zarówno dorosłym jak i dzieciom.


Spotkania rodzinne, świąteczne i ze znajomymi koniecznie z "Super Farmerem" ! W tej grze trzeba mieć szczęście i wygrać może każdy, co bardzo podoba się dzieciom.


A już niebawem obchodzić będziemy Dzień Planszówek.

W tym roku jednym z partnerów Dnia Gier Planszowych jest Allegro Lokalnie, wspólnie z którym przygotowaliśmy akcję promującą gry planszowe i wspierającą zaopatrzenie w planszówki chętnych szkół.

Pod wklejonym niżej linkiem znajdują się pierwsze założone przez szkoły zbiórki. Wystawiając dowolny przedmiot na Allegro Lokalnie można ustalić, że część lub cała wylicytowana kwota trafi na konto wybranej zbiórki.

My chcemy zachęcić Was do zaangażowania się w akcję i wsparcia starań szkół. Możecie to zrobić na kilka sposobów:
 • opublikujcie informację na temat akcji i trwających zbiórek, zachęcając swoich odbiorców do wystawiania przedmiotów i ich licytowania
 • przejrzyjcie swoją półkę wstydu, wybierzcie gry, w które już nie gracie i sami wystawcie je na Allegro Lokalnie, przekazując wylicytowaną kwotę wybranej szkole
 • a może wśród trwających licytacji znajdziecie grę, na której Wam zależy? Możecie zalicytować i w ten sposób pomóc wyposażyć szkołę w odpowiednie dla niej planszówki.


Oczywiście wszelkie działania w tym zakresie są w pełni dobrowolne, gorąco zachęcamy jednak do wzięcia udziału.

Pod poniższym linkiem znajdują się wszystkie dotychczas założone zbiórki:
https://allegrolokalnie.pl/zbiorki?goal-phrase=dzie%C5%84+gier+

a tutaj znajduje się landing page akcji:
https://zobacz.allegrolokalnie.pl/dgp


Przypominamy także o naszej akcji Ludzie listy piszą #2- może znajdziecie w jakiś jesienny wieczór czas aby napisać do kogoś list? Zapraszamy.

A może podzielicie się z nami w komentarzu opinią jakie są Wasze ulubione gry planszowe? 

Zespół KTM

3 komentarze:

 1. Farmera tylko znamy z Waszych propozycji :) ale gry planszowe uwielbiamy.... capital, zwierzaki na pokład, carcassone, takenoko, wsiąść do pociągu, cardline, graftozaur, ewolucja..... wiecznie żywy monopol 😂 Mogę wymieniać i wymieniać ...😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Też gramy w planszowki. Ostatnio właśnie parę odłożyłam bo już nie gramy w nie.
  Listu w tym roku niestety nie mogę napisać. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiec może przeznaczysz je do tej akcji na Allegro? Zapraszamy.

   Usuń