środa, 22 czerwca 2022

Tematyczne urodziny

 Witajcie! Dziś chciałam Was zainspirować pomysłem na zorganizowanie tematycznej imprezy urodzinowej dla dziecka. Miesiąc temu moja córka obchodziła swoje 8 urodziny i to w jej głowie narodziła się myśl, aby imprezę zorganizować w domu. Mało tego, zaproponowała mi, abym ją poprowadziła i przygotowała kilka zabaw dla zaproszonych gości...Nawet temat przyjęcia już był z góry określony. Oczywiście ukochane koty, a konkretniej: "KOTKOWA IMPREZA URODZINOWA". Na początku chwilę się wahałam, ale w myśl zasady "wszystko dla dziecka" dałam się przekonać. Wiem, że dzieci bardzo lubią takie tematyczne imprezy urodzinowe, a rodzice płacą za nie często grubą kasę animatorom. Dlatego postanowiłam spróbować i przedstawić Wam efekt tych działań. Oto nasza propozycja na zorganizowanie bardzo udanych urodzin tematycznych w 5 krokach:

1. Krok pierwszy - ZAPROSZENIA ZGODNE Z TEMATEM PRZYJĘCIA:

Swoje przygotowania Lidia rozpoczęła bardzo kreatywnie od własnoręcznego wykonania zaproszeń w formie kocich mordek. Wiem, że bardzo spodobały się zapraszanym osobom. 


2.Krok drugi - KREATYWNE DEKORACJE:

W przededniu imprezy wspólnie wykonywałyśmy dekoracje: Lidzia malowała na balonach podobizny kotków, które wraz z serpentynami porozwieszałyśmy po pokoju:


Ja wykonałam girlandę z kocich mordek z napisem "Lidzia 8 lat"

Wspólnie wycinałyśmy toppery z cyfrą 8, z kocimi mordkami , kocimi łapkami i napisami "Miau", którymi ozdobiłyśmy słomki do napojów, a inne w dzień imprezy zostały powtykane w przekąski i dekorowały stół.3. Krok trzeci - TEMATYCZNE MENU

Warto, aby oprócz tradycyjnych przekąsek znalazły się na stole te, które będą pasowały do klimatu urodzin. Lidka zamówiła u babci tort w kształcie kotka, który bardzo zachwycił gości zarówno swoim wyglądem jak i smakiem:

 
były też muffinki udekorowane kocimi łapkami z masy cukrowej:

 
oraz mini pizze w kształcie kotków, które  w mgnieniu oka
zniknęły z talerzy!

 
4. Krok czwarty - GRA TERENOWA (TUDZIEŻ POKOJOWA)

Wspólnie z moją przyjaciółką Agą wymyśliłyśmy dla dzieciaków tematyczną grę terenową, która przez złą pogodę musiała szybko przekształcić się w grę pokojową 😀 Gra polegała na odszukiwaniu ukrytych listów z zadaniami i ze wskazówkami do dalszej zabawy. Przy każdym liście (schowanym w specjalnie oznaczonej kopercie) uczestnicy otrzymywali też jeden z elementów potrzebnych do wykonania zadania końcowego. Pierwszym punktem kociej gry był list od dobrze dzieciakom znanego Kota Filemona.

Przykładowe zadania, jakie zawierała gra to np. salon kociego makijażu, gdzie każdy uczestnik przeistaczał się mniej lub bardziej w kota:


Zadanie na kocią spostrzegawczość polegające na dopasowywaniu par:
 

 
Drużynowe zadanie na koci spryt, które polegało na odszukiwaniu właściwych kocich cieni:
 

 
Test na kocią zwinność, w którym uczestnicy musieli jak najszybciej złowić rybkę:
 
 
A także obowiązkowe modelowanie balonów, tu oczywiście głównie w kształcie kotków:
 
 
Podsumowaniem gry było zdobycie wszystkich elementów potrzebnych do wykonania kocich zakładek do książek, a miejscem docelowym okazał się duży stół w kuchni, odpowiednio zamieniony w warsztat do pracy. Dzieciaki były bardzo zadowolone z tego, że mają coś stworzyć.
 
 
5. Krok piąty - COŚ NA PAMIĄTKĘ Z URODZIN 
 
Z doświadczenia wiem, że dzieci lubią coś pamiątkowego przynieść z urodzin koleżanki czy kolegi, a jeśli wytworzyły to własnoręcznie podczas zabawy to niezapomniane wrażenia gwarantowane! Dlatego dziecięcym wytworem z kociej imprezy u Lidzi zostały zakładki, które uczestnicy imprezy zabrali ze sobą do domów razem z balonikami i czarodziejskimi różdżkami z bibuły. Oto niektóre zakładki jakie zrobili koledzy Lidii:
Goście opuszczali nasz dom bardzo rozentuzjazmowani i roześmiani, co świadczyło o naprawdę udanej zabawie. Mi przygotowanie tego przyjęcia sprawiło sporo radości i na pewno będę je miło wspominać. Lidzia oświadczyła, że to były jej najlepsze urodziny w życiu 😁co było dla mnie najlepszym podziękowaniem za pracę włożoną w ich szykowanie! Drodzy Rodzice, warto poświęcić trochę czasu i przygotować swoim dzieciom ciekawe przyjęcie urodzinowe zgodne z ich zainteresowaniami. Warto chwilę pogłówkować i bez pomocy wyszukiwarek internetowych wymyślić tematyczne i tanie dekoracje oraz niezapomniane zabawy, które nie pozwolą na nudę w czasie przyjęcia! Mam nadzieję, że Was zainspirowałam do działania? Życzę Wam powodzenia i kreatywności!

4 komentarze:

 1. Bardzo lubimy robic takie imprezy fajnie że Wasza też się udała 😀 dIeki za pomysły i inspiracje 😀😃🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę ze impreza się udała,widać moc włożonej pracy,super inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. I takie kocie urodziny to ja rozumiem :) Widać, że uczestnicy mieli świetna zabawę :) Super pomysł i realizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. BRAWO dla Ciebie za chęci . wszystko wygląda rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń