poniedziałek, 20 czerwca 2022

Wybierz grę dla swojego dziecka- CHIPSY CHRUPIĄCA GRA IMPREZOWA

 Chipsy to gra firmy REBEL, która wciągająca niczym najpyszniejsza przekąska i doprawiona emocjami gra imprezowa, w której próbujemy oszacować prawdopodobieństwo zrealizowania kart celu. Na początku gry uczestnicy otrzymują ich po 6, a każdy związany jest z układem lub kolejnością pojawiania się kolejnych przekąsek. W toku gry będziemy odrzucali kolejne karty, zastanawiając się, czy warto postawić na bardziej wartościowy, ale ryzykowny cel. A może pewne punkty to dobre punkty, niezależnie od okoliczności?

Rozgrywka trwa kilka rund. W każdej z nich 4 razy losowane są kolorowe żetony chipsów. Na początku każdej rundy gracze otrzymują po 6 kart zadań. Są one związane z układem i kombinacją kolorystyczną chipsów na koniec gry. Po każdym z trzech pierwszych losowań żetonów uczestnicy odrzucają karty zadań, które uznają za zbyt trudne. Po czwartym dobraniu podliczamy punkty, a gracze otrzymują żetony nagród. Jeśli ktoś z graczy zdobył łącznie co najmniej 4 żetony nagród, wygrywa.

Dla mojego dziewięciolatka instrukcja gry jest napisana w dość niezrozumiały sposób, sama dla lepszego zrozumienia czytałam ją 2 razy. 
Ale pomijając te szczegóły to gra jest naprawdę świetna, wykorzystałam ją również na swoich zajęciach z moimi niepełnosprawnymi uczniami, ci z kolei w wieku 15< zdecydowanie lepiej sobie poradzili z rozszyfrowaniem instrukcji. 

Takie Chipsy polecam każdemu :)


Pozdrawiam 

ZosiaSadosia2 komentarze:

  1. Ciekawe, szczególnie nazwa może przyciągać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Haha brzmi smakowicie i ten wygląd, ludzCo podobny do prawdziwych 😉

    OdpowiedzUsuń