poniedziałek, 28 maja 2018

Tutorial, czyli krok po kroku- Malujemy farbami akrylowymi obraz z kwiatami.

Witajcie!
Dziś chciałabym zaprosić was do namalowania abstrakcyjnego obrazu farbami akrylowymi z białymi kwiatami w nieco impresjonistycznym stylu. Ten obraz inspiruje was także w naszym wyzwaniu cyklicznym- Białe kwiaty.

Potrzebne będą:

podobrazie
pasta strukturalna drobnoziarnista
farby akrylowe, pędzle najlepiej płaskie

1. Najpierw mieszamy pastę strukturalną i gruntujemy podobrazie. Gdy wyschnie farby akrylowe w odcieniach zieleni i żółtego mieszamy z niewielką ilością wody i wylewamy na podobrazie. 


2. Teraz trzeba farby porządnie wymieszać, poruszając podobraziem z boku na bok i z góry na dół.3. Białą farbę akrylową wylewamy, jako kleksy na powierzchnie obrazu- to będą nasze kwiaty.


4. Za pomocą pędzla nadajemy im kształt.


Teraz należy pozostawić obraz do wyschnięcia i zająć się malowaniem najlepiej na drugi dzień.

5. Niewielką ilość błękitnej farby nanosimy u dołu "kwiatków".


6. Zieloną farbę mieszamy z odrobiną niebieskiej i trzonkiem pędzla nanosimy na obraz, tak aby powstały łodygi.7. Szara farbę nanosimy w środku kwiatków możliwe suchym płaskim pędzlem, tak, aby jej nie było za dużo. Gdyby jej jednak było za dużo można ją zebrać serwetką. Odrobiną czarnej farby uzyskujemy głębię kielicha kwiatu.


8. Następnie malujemy pręciki cienkim pędzelkiem robiąc żółte i pomarańczowe kropki we wnętrzu kielicha i rozcierając je nieco w dół.


Oto gotowy nasz własny "impresjonistyczny" obraz:


Zapraszamy do naszego aktualnego wyzwania Białe Kwiaty, a także do innych wyzwań. Pozdrawiam, udanego tworzenia :)12 komentarzy:

 1. Jak fragment łąki.Fajny obrazek:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna łączka! Dziękuję za świetny kurs! Na pewno spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglada bardzo ciekawie :) brawa za pomysł i wykonanie !

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Świetny efekt. Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny kursik i chyba się w kuszenie na zrobienie takiego obrazka. Wydaje się dość proste ale czy się uda zobaczymy. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam takie małe podobrazie, mam jakieś farbki (chyba akrylowe) tylko brakuje mi umiejętności. Twój obraz jest boski!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo pomocny Kursik.Mam do tzw przodu malowanie Kwiatów a tutaj takim Swędęm wychodzi cudo.Miło pozdrawiam.Pozostane na stronie..

  OdpowiedzUsuń
 8. ja jestem stara babka..nigdy nie malowałam,aż naszło na emeryturze..Najwięcej maluje tzw.Głupawki,które potem ofiaruje na Szpitale Dziecięce...Napewno coś u Was znajdę.Miło pozdrawiam z południa polski..

  OdpowiedzUsuń