piątek, 25 maja 2018

Zabawy z dziećmi na dworze

Cieszymy się już najprawdziwszą wiosną, a nawet co dzień stawiamy kolejne kroki w stronę lata :) 
To urokliwy czas, kiedy możemy  korzystać już z dobrej pogody, kiedy zbliżamy się do natury, która zachęca nas do częstszego przebywania w  plenerze. 
Przy tej okazji - w oczekiwaniu na Dzień Dziecka - poszukujemy pomysłów na super zabawy w ogrodzie i nie tylko :)

Co możemy robić z naszymi pociechami w ten szczególny dzień, który w tym roku dla wielu będzie dniem wolnym od pracy, a według prognoz długoterminowych będzie też dniem bardo ciepłym?

Oczywiście możemy sięgnąć do inspiracyjnych zadań z naszego wyzwania wiosennego,  zorganizować wycieczkę, zagrać w badmintona, siatkówkę, koszykówkę czy puszczać bańki mydlane, a może znajdziemy w domu gumę do skakania lub hula-hoop? Sięgnijmy po zabawki, jakie znamy z naszych dziecinnych lat i uczyńmy z nich na przykład przeszkody w letnim rodzinnym wyścigu.
Urządźmy dzieciom dzień pełen konkurencji sportowych, po którym nagrodzimy je medalami, czy innymi niespodziankami. Wśród konkurencji przykładowo znaleźć się mogą:
-wyścig z jajkiem na łyżce,
- wyścig w workach,
-wyścig w parach ze związanymi nogami,
-skoki w dal,
-skoki wzwyż z wykorzystaniem na przykład gumy do skakania,
-rzut do celu,
-edukacyjna segregacja śmieci,
-wszelkie zabawy w parach, gdzie jeden z uczestników ma zakryte oczy, a musi na przykład zostać poprowadzony prze drugiego uczestnika do określonego celu i wiele innych!
Mając do dyspozycji cały dzień możemy też pobawić się w poszukiwanie skarbów, wcześniej stworzyć mapę, poruszać się za rozplanowanymi i wcześniej ukrytymi wskazówkami, przechodzić poprzez różne etapy zorganizowanej zabawy i na koniec oczywiście odnaleźć skarb! 
Radość dzieci gwarantowana ;)

Poszukując dalej bardziej twórczych zabaw, zerknijmy na nasze wyzwania "Zrobione z mamą" i na przykład wyczarujmy jakieś cuda z rzeczy pozornie nadających się tylko do wyrzucenia, czy wykonajmy wspólnie pracę związaną z tematem wiatru (oczywiście później podzielcie się z nami Waszymi pomysłami i zgłoście stworzone wspólnie z dziećmi prace - wyzwanie trwa do 15 czerwca!).
 Dzień dziecka to jest też wspaniała okazja do wykorzystania wcześniej przygotowanej piniaty (przykładową instrukcję znajdziecie TUTAJ), a także przebrania się wraz z dziećmi w wesołe  i fantazyjne stroje.
Dla inauguracji sezonu możemy również przygotować baseny ogrodowe, a pozostając w temacie wody - pobawić się z rzucanie do siebie zwykłym balonem napełnionym wodą, albo - ze starszakami - zorganizować bitwę na mini baloniki na wodę :) 

Zachęcamy również do sięgnięcia po inspiracyjne książeczki z zabawami dla dzieci, jak na przykład ta:
 
 
Znajdziemy tu wiele wspaniałych pomysłów, wśród nich:Jak zawsze czekamy również na Wasze pomysły! 
Pamiętajmy, że niezależnie jaką formę rozrywki zaplanujemy, czy to będzie wycieczka, zorganizowane zabawy, czy granie w gry planszowe w plenerze, niech ten dzień będzie po prostu pełen czau spędzonego wspólnie z naszymi dziećmi!

Pozdrawiamy cieplutko
Zespół KTM


2 komentarze:

  1. :) Ale fajne pomysły :). Też muszę zakupić, kupiłam tą ksiażę z Waszego polecenia o Ksieżnice chmur jest boska, i ten sprzedawca na allegro miał inną też godną polecenia, coś podobnego do tej od złości do radości, tylko ta nosi tytuł "Mój tata ma brata czyli rymowanki o rodzinie" - świetna książka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa książeczka. Czasami faktycznie brakuje pomysłów, więc dobrze mieć pod ręką takie kompendium.

    OdpowiedzUsuń