środa, 11 lipca 2018

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą-Malowanie kawą i herbatą

Kto z nas nie lubi zapachu świeżo zaparzonej kawy i herbaty??? Szczególnie w takie dni jak dziś, gdy letnia pogoda spłatała nam figla i zamiast słońca i kąpieli w basenie mamy kąpiel ale w deszczu.... Na dodatek nasze dzieci się nudzą.... Marudzą.... I.... Nie można z nimi wytrzymać.... 

Malowanie kawą i herbatą jest łatwe, a do tego obrazki bardzo ładnie pachną. Malowanie kawą i herbatą to jednak spore wyzwanie dla dzieci, ponieważ  obrazek jest monochromatyczny, a dzieci raczej lubują się w kolorach na kartce.  Do ich przygotowania wystarczy filiżanka, kawa ropuszczalna, mocna herbata, trochę wrzątku, pędzelek i wydrukowane darmowe kolorowanki z internetu. Inną ważną zaletą jest to, że kawa i herbata to małe ryzyko plam na meblach i ubraniach naszych małych artysów. A najważniejszą jest to, że nasze dzieci będą tak bardzo zajęte malowaniem z pozoru zwykłą herbatą i kawą, że zapomną o nas, a my wtedy w spokoju możemy zaparzyć dla siebie filiżankę kawki i trochę się zrelaksować. 

Pamiętajcie, że możecie wybrać kawę sypaną, ale dla mnie łatwiejsza w przygotowaniu jest 
"farba"  kawa rozpuszczalna, ponieważ nie trzeba jej przecedzać. 

Moja proporcja to 2 łyżeczki kawy na 1/4 filiżanki wody. Im mniej jednak wody dodamy tym roztwór będzie bardziej intensywny. Można pokusić się o rozcieńczanie roztworu w kilku filiżankach. Wtedy uzyskamy kilka różnych odcieni i nasz obrazek będzie bardziej urozmaicony. 

Zobaczcie jak moje córeczki malowały kawą i herbatą. 

Jeżeli i wy malowałyście kiedyś herbatą napiszcie o tym w komentarzu. 

Pozdrawiam serdecznie.

7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł na tanią kolorowankę bo kawa w każdym domu się znajdzie. Nie malowałam nigdy kawą ani herbatą jedynie kiedy starszy syn był w przedszkolu robiliśmy wysypanki z kawy na pracach plastycznych które również pięknie pachniały. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja przed chwilą skończyłam właśnie robić kartkę w kształcie koła i brzegi postarzałem kawą.

  OdpowiedzUsuń
 3. My z córką mamy zeszyty pomalowane kawą i herbatą na których piszemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie malowałam kawą czy herbatą, ale podoba mi się pomysł. Może odgapię coś od Agi i Uli. To też może być dobry pomysł na tło kartki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście jeszxze nie próbowałam ale tata ostatnio kupił trzy przepiekne obrazy malowane wlasnie kawa....cudne sa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna sprawa i przy pierwszym lepszym deszczu muszę wypróbować!

  OdpowiedzUsuń