poniedziałek, 15 marca 2021

Krok po kroku - Wiosenne stroiki na okno.

Wiosna za pasem, choć za oknem jeszcze ponuro. Dlatego, aby rozweselić nieco poszarzały krajobraz proponujemy Wam stworzenie wiosennych stroików. Możecie je zawiesić na firance lub w innym miejscu w domu, a na pewno będą cieszyć oko. 

Potrzebne Wam będą gałązki brzozowe, dlatego zanim zabierzecie się do pracy, musicie się wybrać na wiosenny spacerek np. do lasu.

Przygotujcie: 

długie gałązki brzozowe (na jeden wianek jakieś 7-8 sztuk), popcorn (najlepiej od razu całą paczkę, bo szybko znika przy tworzeniu 😃), różową farbę plakatową, kolorowe pomponiki, piórka, kwiatki z bibuły, styropianowe jajeczka, rafię, sznurek jutowy, pistolet z klejem, ewentualnie ulubione własne ozdoby.

1.Popcorn (imitujący kwiaty wiśni) pomalujcie w jednym miejscu na różowo i odłóżcie do wyschnięcia.

Podjadanie to obowiązkowy punkt pracy 😃

2.Brzozowe gałązki wygnijcie tak, jak na zdjęciu i zwiążcie u dołu sznurkiem.

3.W miejscu wiązania przewiążcie kokardkę np. z rafii.

4.Do brzozowych gałązek przyklejcie dekoracje według własnego pomysłu. Koniecznie pomóżcie dzieciom przy klejeniu na gorąco!My do większości wianków użyliśmy popcornu, pomponików i piórek, a do jednego samodzielnie wykonanych kwiatów z bibuły, styropianowych jajek i piórek. Do wykonania kwiatków, użyłam poniższego szablonu:

 

 5.Na koniec wystarczy przyczepić sznurek lub wstążkę i wianki można zawiesić w wybranym miejscu w domu lub komuś podarować.

Nasze stroiki prezentują się tak:


 

 


Na oknie wyglądają świetnie i wnoszą świeży powiew wiosny!

Życzymy przyjemnego tworzenia! Diana z Lidką i Bartusiem


 

 

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe :) dzieki !

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł. Od jakiegoś czasu chodzi za mną ozdoba wianka koło okna. Wczoraj nawet okno umyłam. Trzeba iść po te Gałązki. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paniuśka, koniecznie idźcie po gałązki i do dzieła!

   Usuń
 3. Super! Widać że u Was juz wiosenne nastroje ❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiosna na oknie, to i w sercu!

  OdpowiedzUsuń