niedziela, 28 listopada 2021

ADWENT - Czas Oczekiwania

 Dziś rozpoczynamy Adwent, czyli radosny czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa. Adwent obejmuje 4 kolejne niedziele i kończy się w Wigilię Bożego Narodzenia. Wiele osób w tym czasie przygotowuje specjalne wieńce adwentowe lub po prostu ustawia 4 świeczki, aby w każdą adwentową  niedzielę zapalać kolejną. Mało kto wie, co symbolizują poszczególne świece: I jest symbolem przebaczenia, II wiary, III radości, a IV nadziei.

Ciekawą tradycją stały się w tym czasie własnoręcznie robione kalendarze adwentowe z zadaniami, cytatami i innymi niespodziankami, które wprowadzają nas w nastrój świąt i pomagają się do nich przygotować.

Dziś chciałyśmy Was zainspirować swoimi kalendarzami, które wykonałyśmy dla najbliższych. Zarazem pragniemy zachęcić Was do wykonania własnych kalendarzy, a że dni w takim kalendarzu liczymy od 1 do 24 grudnia to macie jeszcze troszkę czasu. 

Joanna - JB 

Proponuje kalendarz w formie drewnianej choinki, którą kiedyś zrobił jej mąż, według własnego pomysłu. Asia dodała pudełeczka:

 W kolejnych latach pojawiły się też na choince świecące lampki:


W tym roku na tej choince zawisną malutkie koperty, w których będą ukryte zadania na każdy dzień dla Lili, córki JB.


A obok choinki będzie pudełko, w którym każdego dnia pojawi się jakaś niespodzianka.Czasami nawet drobiazgi są duże gabarytowo i nie sposób ich upchać w malutkie pudełeczka.

Ja natomiast w tym roku wyjątkowo zaszalałam i stworzyłam aż 4 kalendarze adwentowe. Pierwszy i najważniejszy oczywiście dla moich dzieci. Kalendarz zsynchronizowałam z przepiękną książką Eweliny Włodarczyk, pt. "W grudniu po południu", którą Lidka otrzymała w prezencie z okazji Adwentu od Agnieszki z bloga "Przeczytaj, podaj dalej". 

Dzięki cudownym, ciepłym opowieściom,które się znajdują w tej książce (poniekąd pełni ona rolę kalendarza adwentowego), mogłam dopasować zadania do poszczególnych rozdziałów.

Zadania i drobne niespodzianki (słodycze, zabawki, artykuły szkolne itp.) umieściłam w ozdobionych torebkach z szarego papieru

i zawiesiłam na karniszu w salonie:

Nie zapomniałam też o liście wprowadzającym dla Lidki:
 

Oczywiście reakcją na taki kalendarz było słowo WOW! Lidzia już nie może doczekać się środy, kiedy przeczyta pierwszy rozdział książki i otworzy paczuszkę ( kaczuszkę w wersji Bartka 😄) z numerem 1. 

Kolejny kalendarz wykonałam z myślą o bliskiej mi osobie. Do kraftowych torebek, ozdobionych scrapkami i kolorowym papierem, powkładałam bardzo osobiste zadania i upominki od serca. Mam nadzieję, że otwieranie ich sprawi obdarowanej osobie mnóstwo pozytywnych wrażeń.


Liczę także na zaskoczenie i wzruszenie😉

W trzecim kalendarzu wykorzystałam zadania znalezione na Pintereście:


Postanowiłam wykonać go z myślą  o osobie, która jest ważna w moim życiu, ale obecnie jest bardzo zabiegana i nie ma czasu na złapanie oddechu. Zadania umieściłam w perłowych kopertach:

Ponumerowałam: 
 

i umieściłam na własnoręcznie wykonanym wieszaku, wygiętym z drutu i owiniętym satynową wstążką. Taki kalendarz w stylu Glamour, którego celem jest sprawić, aby obdarowana osoba miała każdego dnia choć małą chwilę na własne, często egoistyczne przyjemności.
 

Ostatni (jak na razie) kalendarz adwentowy ma do pokonania bardzo daleką drogę lotniczą, dlatego musiał być najskromniejszy, co nie znaczy, że w środku również tak jest. Znajdują się w nim zadania dla ważnej dla mnie osoby i wiem, że na pewno ucieszy się z takiego upominku i będzie je wykonywać z wielką przyjemnością:
 

 Otwieranie każdej paczuszki, kopertki, czy pudełeczka wzywa nas do pełnienia uczynków miłości i do coraz większej radości z drobiazgów. Kalendarz Adwentowy przypomina, że zbliża się niezwykły czas, związany z powtórnym przyjściem Zbawiciela na świat. Czuwajcie więc i rozsyłajcie miłość! Życzę Wam wspaniałego czasu oczekiwania, pełnego dobrych uczynków, zrealizowanych postanowień i codziennych niespodzianek!

 

                  


1 komentarz:

  1. Masz wielkie serducho! Piekne kalendarze stworzylas! Naprawde, wiem co mowie bo mam ma swoim koncie ich troche :) w tym roku powstało ich 10, w roznych wydaniach (koperty z zadaniami, torebeczki z upominkami i drobiazgami, woreczki z hafcikami....) a 11 wykorzystywany co roku ten sam, kiedys przez naszych chlopcow, a od tego roku przez nasze dziewczynki. Sporo tego ale bardzo lubię sprawiać radość innym tą formą :) już nie mogę się doczekać swojego kalendarza, bo wymieniłam się z blogową koleżanką i też będę sobie umilać adwentowy czas :) pozdrawiam ciepło i życzę radosnego adwentu, nie tylko Waszym pociechom 😘

    OdpowiedzUsuń