wtorek, 2 listopada 2021

Zrobione z Mamą - LISTOPAD

Witajcie w listopadzie.
Przed nami kolejny miesiąc zabaw i wyzwań.
Zapraszamy do aktywnego udziału w listopadowej odsłonie wyzwania "Zrobione z Mamą":


Tematem przewodnim są MARZENIA...ale dzieciaki tworzyć mogą również w każdym innym temacie...

W dzisiejszym wyzwaniu gościmy również Basię i jej braci. Basia jest zwyciężczynią naszego ostatniego wyzwania.

Oto co napisała jej mama Agnieszka.

Dziękujemy z Basią za zaproszenie do gościnnego inspirowania. To dla nas debiut, ale jakże przyjemny. Tematem listopadowego tworzenia z mamą są "Marzenia". Nam zamarzyło się zatrzymać piękne kolory jesieni. Nie tylko Basia, ale i jej młodsi bracia zaangażowali się w projekt. Użyłyśmy masy solnej, liści klonu i farbek plakatowych. Ugnieciona masa solna została rozwałkowana. Odcisnęliśmy w masie solnej liście, odcięliśmy nadmiar masy, a następnie delikatnie zdjęliśmy liście. Gdy masa solna wyschła, Basia zajęła się malowaniem.Chłopcy karto_flanej wraz z kolegą tradycyjnie wycinali lampiony z dyni.
Starszy syn złapał w fotografii zaobserwowanego Jowisza i Saturna... 
Bo kto z nas nie marzył by zostać astronomem?Lidia, siedmioletnia córka Diars zamarzyła sobie wafle "takie, jakie kiedyś robiła babcia". Postanowiła pod czujnym okiem mamy wykonać je samodzielnie.

Podczas smarowania wafli masą kakaową ciężko było się powstrzymać od podjadania,

Efekt końcowy był wspaniały! Wafle wyszły pyszne, a Lidka zabrała część z nich do szkoły i podzieliła się nimi z kolegami z klasy. Przepis na wafle znajdziecie tu klik

Również 2,5 letni Bartuś, synek Diars spełniał swoje kulinarne marzenia. Wraz z babcią piekł kruche ciasteczka  i oczywiście nie obyło się bez upieczenia traktorka z przyczepą.

Bartuś ostatnio bardzo upodobał sobie plastelinę, z której lepi głównie pojazdy, bo to jego największe hobby:JB: u nas w październiku twórczo dość dużo się działo :)
Lili przygotowała różaniec z wstążkowych kwiatów na konkurs:Z prasowanych koralików ułożyła dużego wilka i pandę, która powstała do okładki książki:Była też piankowa żyrafa:


I specjalne otwierane kartki-prezenciki:


Lili zaprojektowała i przy mojej pomocy wykonała ubranka dla lalki:

Dzieciaki tynki też nieco potworzyły:
3letnia Jadzia z pomocą mamy zrobiła jesienny kolaż:


Cała trójka z kolei tworzyła wspólnie jesienne dekoracje, jak np wyklejane plasteliną kolorowe liście:

Dzieciaki chętnie też pomagają w kuchni. Z takimi pomocnikami uda się każdy obiad. Tu np sami robili kluski śląskie:
Zosia (9 lat) zaczęła pracę nad zielnikiem z zebranych jesiennych liści:

A z okazji urodzin młodszej siostry powstały fantazyjne smakołyki np. z ciasta na bajaderki Zosia zrobiła urocze pająki i "cake-popsy":Antosiowi (8 lat) spodobała się z kolei inspiracja na Pinterest - kompozycja z patyczków do uszu... ponieważ kiepsko nam się wszystko przyklejało pracę okleiliśmy szeroką taśmą klejącą:


Zapraszamy Was jak zawsze do udziału w zabawie.
Nagrodą w tym miesiącu jest NIESPODZIANKA :)

Pozdrawiamy Zespół KTM&DZIECIAKI

1 komentarz:

  1. Haha super tworzycie, wiele prac bardzo mi się podoba i gratuluje Wam tak świetnej zabawy !!! Marzenia to jest coś co warto mieć i do czego dążyć i przede wszystkim o czym trzeba głośno mówić żeby się spełniły !!!

    OdpowiedzUsuń