poniedziałek, 6 lutego 2023

Ferie bez nudy: malujemy na szybach

 

Dla jednych ferie się skończyły, dla innych jeszcze trwają a jeszcze sporo grupa dzieci na ich rozpoczęcie. Tegoroczna zima robi nam niespodzianki: raz jest śnieg raz go nie ma. A my tak bardzo lubimy śnieżynki! Dziś chciałam Wam pokazać nasz sposób na ozdobienie okien śnieżynkami i nie tylko.

Do rysowania/malowania po oknach użyłyśmy markeru kredowego. Jest on bezpieczny dla szyb i bardzo łatwo się ściera. Rysujemy oczywiście od wewnątrz.

Zaczynamy od zaprojektowania obrazka na dużej kartce. Przez papie musi przechodzić światło wiec polecam jakiś cienki. Mu użyłyśmy papieru do pakowania prezentu od strony bez wzorku. Najpierw powstał projekt ołówkiem a potem Lili poprawiła go flamastrem.


Kartkę umieszczamy na zewnątrz przyklejając boki taśmą klejącą. Teraz markerem kredowym staramy się odrysować wzór wewnątrz. Przy szybach podwójnych nie jest to wcale takie proste (najlepiej patrzeć wtedy jednym okiem - hihihi). Lili rysowała cały obrazek z przerwami, bo jednak ręka boli. I jeszcze jedna podpowiedź: najlepiej zacząć od góry aby nie rozmazywać sobie już narysowanych rzeczy.

Tak wygląda nasz misio z śnieżynkami :) :) :) :)

Wieczorem, przy opuszczonych roletach , prezentuje się najlepiej :)

Jak Wam się podoba nasza inspiracja na dni gdy nie można pobawić się na śniegu? 

Pozdrawiamy!
Joanna-JB i Lili


5 komentarzy:

 1. Witam serdecznie ♡
  Super pomysł na takiego misia! Jak byłam dzieckiem, uwielbiałam malować po szybie, w ogóle lubiłam twórczość wszelaką :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy byłam mała pamiętam jak czekałam na zimę i pomalowane nieszczelne okna przez mróz. Fajny pomysł z malowaniem, choć u mnie jedno okno to ciągłe umalowane rączkami bo całe dnie dziewczyny mogą siedzieć i oglądać dokarmiane sikorki.
  My w tym roku mieliśmy ferie jako pierwsza tura, czekamy na świąteczna przerwę. Życzę pozostałym udanych ferii.

  OdpowiedzUsuń
 3. He, ciekawy pomysł. Pierwszy raz słyszę o flamastrze kredowym. Obrazek wyszedł cudny. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł. Bardzo podobają mi się malunki na szybach ale nie wiedziałam, że jest do tego świetny flamaster.

  OdpowiedzUsuń
 5. Superowo!!! Mamy flamaster taki bo kupiliśmy do tablicy ale się nie sprawdził to może na oknie wyjdzie lepiej 😀

  OdpowiedzUsuń