wtorek, 7 lutego 2023

Lektury nastolatków- Jacqueline West "Tajemnica Lost Lake".

 Witajcie!
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego miałam okazję przeczytać najnowszą powieść Jacqueline West "Tajemnica Lost Lake".


Dodatkowo otrzymałam przemiły drobiazg w postaci klieszonkowej lampki. Mogę więc czytać po nocach nie przeszkadzając nikomu ;)
 

Książka jest rzeczywiście warta tego, żeby czytać po nocach ;) Bardzo wciągająca. Polecam ją waszym dzieciakom.
11letnia Fiona właśnie z całą rodzina przeprowadziła się do małego miasteczka Lost Lake. Jest to bardzo wygodne dla jej siostry Arden, która z zapałem trenuje łyżwiarstwo figurowe. W nowym miejscu zamieszkania ma o wiele bliżej do hali treningowej. Wszyscy wydają się zadowoleni z nowego rozwiązania, jednak Fiona traci swoich zaufanych przyjaciół i czuje się samotnie w nowym miejscu. Pewnego dnia w starej bibliotece znajduje książkę, która jest bardzo ciekawa i, jak się okazuje, opisuje wydarzenia, które miały miejsce właśnie w Lost Lake. Jaką tajemnicę kryje to miejsce? Czy Fionie uda się ją rozwikłać i czy uda jej się znaleźć  tu nowych przyjaciół? 

Książka jest bardzo ciekawa. Ciekawie napisana, z wciągającą fabuła. Dostrzegam w niej tez pochwałę czytania w obecnych czasach, gdy dzieciaki raczej przesiadują przy smartfonach, Nintendo i komputerach.  Może warto podsunąć tę książkę waszym dzieciakom i zachęcić do czytania? ;) Polecam!

1 komentarz: