sobota, 29 kwietnia 2023

Mama czyta - Gabrielle Zevin„Jutro, jutro i znów jutro.”

Niedawno nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się książka Jutro, jutro i znów jutro,  autorstwa Gabrielle Zevin

Ewelina i Jagoda postanowiły Wam ją zrecenzować.
Zapraszamy do przeczytania ich opinii. 

 Książka Jutro, jutro i znów jutro,  zaintrygowała mnie do tego stopnia, że choć mamy w niej do czynienia z bohaterami, których świat kręci się wokół gier komputerowych - tak bardzo mi obcych - postanowiłam ją przeczytać. I choć opowieść ma przeszło 500 stron to zachłysnęłam się nią - idąc śladami Sadie i Sama - bohaterów uwikłanych w problemy dnia codziennego jak i te z przeszłości, które ciągną się burząc teraźniejszość.


 Choć na stronicach znajdziemy sporo zwrotów dotyczących gier to nawet taki laik jak ja bez problemu się w lekturze odnalazł. Mało tego - opisane koncepcje gier są tak realistyczne i zaskakujące, że jako czytelnik miałabym ochotę w takie zagrać. Jest to książka o życiu, o tym, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i my też nie zawsze pozwalamy sobie iść za głosem serca i potem cierpimy. Odnajdziemy tu wiele prawd o przyjaźni, miłości i pokonywaniu własnych barier. Opowieść o relacjach bohaterów daleka jest od sielankowych i romantycznych historii ale powoduje uczucie ciepła na sercu i zmusza do refleksji.
Polecam! Ewelina - Unana

Mimo, iż nie jestem fanką gier komputerowych , to książka bardzo mnie zaciekawiła. W szczególności gdy autor porównuje przyjaźń do tamagotchi. Tamagotchi było popularną gierką mojego dzieciństwa, gra polegała na tym aby opiekować się zwierzątkiem. O przyjaźń trzeba dbać, pielęgnować ją (dokładnie tak jak należy opiekować się zwierzątkiem w grze). W powieści jest wiele retrospekcji, poznajemy dzieciństwo głównych bohaterów. Po latach Sam i Saidie spotykają się ponownie i tworzą razem bardzo realistyczną grę, która wymaga od nich wiele pracy i poświęcenia. Pojawia się wiele różnych wątków i jest jak w prawdziwym życiu raz lepiej a raz gorzej.
Nawet jeśli nie jesteście fanami gier to myślę, że odnajdziecie coś dla siebie. 

Jagoda - Twórcza i kreatywna Mama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz