niedziela, 19 listopada 2023

Mama czyta: "Wszystkie nasze poplątane ścieżki" Kira Zielińska

Wszystkie nasze poplątane ścieżki

Kira Zielińska

Wydawnictwo Zysk i Spółka

Książka, która pokazuje jak życie może być nieprzewidywalne. Normalna rodzina nagle umiera matka, ojciec popada w alkoholizm i w tym wszystkim dziecko, które musi sobie radzić samo, aby przeżyć. Z taką historią poznajemy Redę, nastoletniego chłopaka, który musi sam zarobić na jedzenie dla siebie i dla ojca alkoholika. Mieszka w miasteczku „bez nadziei” na przyszłość. Tu wszyscy są biedni, piją i żyją z dnia na dzień. Czy jest szansa na lepsze życie?

I druga historia: trzydziestoletni Janek ma szczęśliwą rodzinę, firmę, dostatnie życie i nagle jego żona umiera przy porodzie. Młody wdowiec zostaje z noworodkiem i dwu i pół letnimi bliźniaczkami. Jest załamany, jest w depresji ale musi się trzymać, bo trzeba zająć się dziećmi. Jak długo może trwać żałoba?

W tym wszystkim są przyjaciele, ludzie którzy wyciągają pomocną dłoń. A każdy człowiek, którego spotykają wnosi też swoja historię.

Książka, której bohaterami są mężczyźni, ale nie do końca, bo jak wiadomo za każdym mężczyzną musi stać jakaś kobieta.

Warto przeczytać. Dobrze napisana historia, która momentami zaskakuje. Pełna emocji, przeciwieństw, skrywanych tajemnic i trudnych decyzji.

Polecam

Joanna - JB

1 komentarz: