sobota, 1 lipca 2017

Mama czyta - Siri Pettersen Krucze Pierścienie

Witajcie. 
Dziś przychodzę do Was z poleceniem cyklu "Krucze Pierścienie" autorstwa skandynawskiej autorki Siri Pettersen.


To seria trzech niesamowicie wciągających powieści (Dziecko Odyna, Zgnilizna i Evna), w których zaczytacie się do utraty tchu. Dosłownie! Mało tak dobrych książek, które potrafią JESZCZE zaskoczyć, czymś nowym. Wydaje się, że wszystko już było, że wszystko jest przewidywalne. Owszem wiele razy i tu czytając tą trylogię możemy odnieść takie wrażenie, że wiemy, co nastąpi, ale  więcej nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Książkę poleciła mi Judyta <klik> i przepadłam...
Trzy tytuły, wymowna grafika na okładkach, światy pomiędzy które autorka przeprowadza nas - czytelników z naturalną lekkością. Do tego zupełnie nowe spojrzenie na świat fantasy-na to zwraca uwagę wielu recenzentów, bowiem autorka pięknie zarysowała fabułę powieści w oparciu o luźne nawiązania do nordyckich wierzeń.
To powieści o poszukiwaniu... samego siebie, swojej tożsamości, o próbie odnalezienia odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania, to także opowieść o miłości, zupełnie nie w stylu taniego romansu, o inności, o wyjątkowości, o sile. Autorka porusza też kwestie ponadczasowych i wartości i problemów: jest tu bowiem mowa i o sile przetrwania tak mocnej, że istota jest w stanie poświęcić WSZYSTKO, jest MIŁOŚĆ w różnych odcieniach, znajdziemy także wątki o zachłanności i pazerności posiadania, o walce w dążeniu nad panowaniem światem/światami, dążeniu do władzy za wszelką cenę...o filarach wiary... o sile i bezsilności, o poczuciu osamotnienia w tłumie, poczuciu bycia innym, jakby nie na miejscu. Całość obudowana wspaniałą narracją tak barwną i plastyczną, że przed oczami po dziś dzień mam wyobrażenie światów jakie zbudowała,dzięki fantastycznym i szczegółowym opisom, autorka. 
By nie odbierać Wam PRZYGODY Z POZNAWANIA poskromię w sobie wielką ochotę streszczenia książek...
Mam nadzieję, że w wakacyjnym czasie znajdziecie chwilę na zapoznanie się z tą serią. 
Gorąco polecam!

POZDRAWIAM SERDECZNIE

tynka

1 komentarz:

  1. Zaciekawiłaś...więc dodaje tę serię do mojej listy czytelniczej;)

    OdpowiedzUsuń