poniedziałek, 4 czerwca 2018

Tutorial- Tworzymy ATC wspólnie z Ulą K.


Dzisiaj zapraszam do wspólnego tworzenia ATC z UląK. , która wzięła udział w naszej zabawie Tworzymy Wspólnie z KTM.

Ula gościła już na naszych łamach jako gościnna projektantka:


A teraz zapraszamy Ulę do zabrania głosu:

ATC - Artist Trading Cards to artystyczne, ręcznie wykonane karty kolekcjonerskie. Dzięki swojej formie stały się swego rodzaju artystycznymi wizytówkami osób tworzących i służą do wymiany między nimi. Wymiary karty wynoszą dokładnie 8,9 cm x 6,4 cm (odpowiednio w calach – 3,5 x 2,5”). Awers karty jest ozdobiony różnymi technikami plastycznymi (najczęściej takimi, w których specjalizuje się twórca), a na rewersie umieszcza się informacje o karcie i jej autorze. Karty nie muszą być prostokątne, ale ważne, żeby nie przekraczały ustalonych wymiarów.


Do stworzenia ATC potrzebujemy:

· Klej,

· Nożyczki

· Tekturę/karton

· Brązowy tusz· Koronkę.

Z kartonu lub tekturki wycinamy bazę o wymiarach 8,9x6,4 cm. Następnie z papieru, który przykleimy na bazę wycinamy dwa prostokąty o powyższych wymiarach. Ja użyłam papieru do samodzielnego wydruku Drewniane tło z różami Wycięte brzegi potuszowałam brązowym tuszem.


Potuszowane prostokąty przyklejamy do naszej bazy po obu stronach. Z tego samego arkusza papieru wycinamy wszystkie kwiaty. Ze scrap karty kobiety vintage wybieramy jedną i wycinamy.
Z wyciętych elementów tworzymy naszą kompozycję.
Bezpośrednio na ATC przyklejamy wycięte kwiaty i dziewczynę.Pomiędzy papierowe kwiaty dokładamy koronkę i gotowe. Ja z jednego arkusza zrobiłam dwie karty ATC.Na odwrotnej stronie ATC umieszcza się następujące informacje:
- obowiązkowo: tytuł karty, imię i nazwisko twórcy, dane kontaktowe – minimum to adres e-mail, można podać adres pocztowy + kraj autora, datę powstania karty;
- opcjonalnie: pseudonim twórcy, numer karty w edycji (jeśli powstało ich kilka), tytuł wymiany (jeśli karta powstała na zorganizowaną wymianę).Tak wyglądają moje karty ATC, a Wy macie już pomysł na swoje? Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam trochę tą tematykę i zachęciłam do tworzenia własnych kart.


Dziękujemy Ulu za ciekawy tutorial i za to, że zechciałaś się podzielić nim z nami i z czytelniczkami bloga.
3 komentarze: