poniedziałek, 22 października 2018

Wybierz grę dla swojego dziecka - Baobab

Od firmy REBEL dostałam do zrecenzowania grę BAOBAB. 

W pudełku znajdziemy metalową puszkę, a w niej 108 kart, kartę pomocy i instrukcję:

Znajdziemy również piękną poszewkę na poduszkę, mydełko i pocztówkę:

Na kartach znajdują się liście, kwiat, pszczoły, lamparty, tukany, małpy, węże, nietoperze i kameleony. 

Metalową puszkę, która od tej pory będzie naszym baobabem kładziemy na twardej powierzchni. Karty tasujemy i dzielimy przez liczbę graczy, tworzymy stosy z logiem do góry. W swojej turze uczestnik deklaruje, ile kart zagra – zawsze od 1 do 3. Następnie odwraca karty jedną po drugiej i umieszcza je na baobabie zgodnie z wymogami, widniejącymi na każdej z nich. Pozornie zadanie wydaje się bardzo proste, jednak szybko przekonujemy się, że potrzeba trochę sprytu. Jeśli zdarzy się, że któraś karta spadnie gracz bierze je i odkłada na karny stos. Gra kończy się w momencie zagrania ostatniej, 108 karty. Wówczas każdy z graczy liczy ile kart zebrał w karnym stosie. Ten z najmniejszą ich liczbą wygrywa!
Oto mała fotorelacja z naszej zabawy:
Gra bardzo nam się spodobała, szczególnie zainteresowana była nią 4letnia Ninka, więc nie zgodzę się z informacją, że przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia. Było dużo śmiechu, bo na początku wszystkie karty jej spadały, ale już następnego dnia nas ograła.
Dodatkowym atutem jest metalowa, wytrzymała puszka idealnie nadaje się, do przechowywania kart.Mała kartka pomocy na początku jest przydatna, szybko jednak zapamiętujemy jak ułożyć liściem a jak małpki.
Baobab to świetna gra zręcznościowa, myślę, że doskonale sprawdzi się zarówno dla przedszkolaka  jak i starszego dziecka. Sama akcja przebiega dynamicznie, więc nie ma szans by dziecko się znudziło. 
Serdecznie polecam

4 komentarze: