piątek, 9 września 2022

Mama czyta: Ich Troje Biografia

ICH TROJE BIOGRAFIA

W moje ręce trafiła książka opowiadająca historię zespołu, który na naszym rynku działa już 27 lat. Kto nie zna Ich Troje ? W latach największej świetności grupa ta,” na ogromną i niespotykaną po dziś skalę, zawładnęła masowa wyobraźnia Polaków” Czerwonowłosemu wokaliście trzeba przyznać rację, że jego zespół ma na swoim koncie „niebotycznie przekraczające najśmielsze marzenia współczesnych  muzyków liczby sprzedanych płyt” . Zastanawiam się dlaczego biografia? Autorami są Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Ania Świątczak – czy nie powinna to być autobiografia?

Książka jest dojść spora (486stron) z dużą ilością czarno-białych zdjęć. Jak się powiedziałam pod jej koniec powstała jako podsumowanie 25 lat istnienia zespołu. Plany były inne: mieli hucznie świętować na trasie koncertowej po całej Polsce, niestety pandemia na to nie pozwoliła. Wykorzystali więc te dwa lata „uziemienia” na spisanie swojej historii.

Jest to głównie historia zespołu, choć nie obyło się bez prywatnych wątków, ale bardzo skąpych. Burzliwe życie artystów przedstawione jest jednak bardzo łagodnie. Przyznają się do niektórych ekscesów i nadużywania alkoholu itp. Najwięcej miejsca jest poświęcone nieprzychylności dziennikarzy i innych osób z branży. Pada dużo nazwisk.

Michał Wiśniewski ma to COŚ. Potrafił porywać tłumy i swoim głosem oczarowywać. Starał się być miłym i ufał ludziom co nie wyszło mu chyba na dobre. Dużo się o nim dowiedziałam z tej książki. O jego muzycznej działalności nie tylko w Ich Troje, o grze w filmie i teatrze, udziału w programach telewizyjnych, biznesach i pasjach.

„Ta książka to zapis naszej muzycznej przygody. Z wielu powodów nie może ona, a nawet nie powinna zawierać niektórych faktów, ze względu na dobro naszych rodzin, dzieci… Michał Wiśniewski pozostawia sobie na przyszłość własna opowieść, kiedy już nastąpi spokój za oknem, a emocjonalne wichry przestaną wiać. Wierzy, że poprzez własną opowieść uleczy siebie, może trochę innych, zrozumie więcej, a przede wszystkim przegoni demony przeszłości, które prześladowały go od dziecka…”


Dla fanów Ich Troje ta biografia będzie z pewnością nie lada gratką. Zespół ma swój fan club, z którym stara się regularnie spotykać a najbardziej zagorzali fani na końcu książki opowiedzieli swoje historie.


JB

1 komentarz: