sobota, 23 listopada 2019

Mama czyta - Elżbieta Cherezińska "Północna Droga:Saga Sigrun"

W długie jesienno-zimowe wieczory dobrze jest mieć pod ręką książkę, która pozwoli nam przenieść się do innego świata. Z całą pewnością do takich książek należą powieści Elżbiety Cherezińskiej, które Wam od czasu do czasu prezentujemy.

Dziś przyszła kolej na pierwszą część sagi "Północna Droga: Saga Sigrun". 
Powieść czyta się rewelacyjnie, zapominając o całym otaczającym nas świecie. Piękna proza, dość wartka akcja, ciekawe postacie, prawdziwa miłość i lojalność.

To, co jest dość charakterystyczne dla tej pisarki to opowieść o życiu, prawdziwych i fikcyjnych postaci na tle wydarzeń historycznych. Tu poznajemy życie wikingów, a właściwie (przynajmniej w pierwszej części) ich kobiet, dzieci i tych, którzy zostają w osadach.
Jest silna, mądra kobieta, która nie boi się z jednej strony zastąpić męża w trudnej sytuacji politycznej, a z drugiej strony, czerpie wiedzę z mądrości innych kobiet: zielarki, wróżki czy też nestorki rodu. Jak każda zmaga się z uczuciem zazdrości, tęsknoty, strachu o najbliższych. Dodatkowym smaczkiem są miłosne sceny Sigrun i Regina, pełne czułości i erotyki. 

Pochłonęłam książkę w jeden weekend chociaż zazwyczaj trudno mi wygospodarować czas na dłuższe czytanie. I wiem już co znajdzie się w liście do św. Mikołaja - kolejne części sagi :))

Bardzo serdecznie Wam polecam tę książkę a wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za możliwość jej przeczytania.

Zysk i s-kaA o innych książkach tej autorki pisałyśmy tutaj:
Serdecznie Wam pozdrawiam

Ania


4 komentarze:

  1. Moja ulubiona saga...od niej zaczęła się moja przygoda z twórczością Cherezińskiej. A ten cykl uzależnia, nie sposób się od tych książek oderwać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam ale chetnie sie zapoznam skoro polecacie :) dzieki !!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Będę szukać w bibliotece. Dziękuję za polecenie

    OdpowiedzUsuń