piątek, 9 października 2020

Ludzie listy piszą - ZABAWA

Witajcie Kochani!!
Dziś Międzynarodowy Dzień Pisania Listów.

Skoro Dzień Przytulania czcimy przytulasami, a niedawny Dzień Kawy kubkiem aromatycznego napoju, pomyślałyśmy, że i dzisiejszy dzień trzeba jakoś szczególnie uczcić.

Co Wy na to, by napisać LIST? 

Piszecie w ogóle listy? Ja bardzo lubię pisać i uważam, że żadne maile, telefony, a nawet kartki nie są w stanie zastąpić listu...w listach jest coś namacalnie niezwykłego...dotykacie koperty, nawet nie znając nadawcy patrząc na odręcznie wypisany adres możecie sobie wyobrazić jak będzie wyglądało wnętrze, w końcu otwieracie kopertę a z niej wypływają słowa skierowane do Was...pytania, na które w głowie szukacie odpowiedzi, papier, a może specjalna papeteria...charakter pisma...tego wszystkiego nie da nam odczytanie maila ze skrzynki pocztowej!
Pamiętam, że jako dziecko korespondowałam z przyrodnią siostrą mojego Dziadzia-mam te listy do dziś, pisałam też listy (ech cóż to były za elaboraty) do rodziców i przyjaciół, gdy pracowałam za granicą. Jestem też w posiadaniu listów a także kopii niektórych, które moja świętej pamięci Babcia pisała do swojego syna, a mojego chrzestnego (to od niego dostałam te listy).Wiecie jaka to pamiątka? 
Jak mawia powiedzenie "Littera scripta manet"-słowo zapisane pozostaje. Myślę, że tradycji pisania listów nie zastąpi nic innego...jest w tym jakaś magia...są emocje...są uczucia.

Zatem...chętni na odrobinę magii w codzienności za pomocą prostego gestu?
Jeżeli chcecie wysłać oraz otrzymać LIST to:

1. Udział w zabawie może wziąć każdy, kto do nas zajrzy, z każdego zakątka naszego globu, kto wyrazi chęć udziału w zabawie w komentarzu pod tym postem (poniżej przykładowy tekst chęci udziału w zabawie). Dlatego wyrażając chęć udziału w zabawie weźcie pod uwagę, że listy wysyłamy także za granicę (LIST to nie paczka, wysłanie go nie spowoduje bankructwa, mamy nadzieję, że ten punkt nie będzie dla Was przeszkodą) Co WAŻNE, listy nie muszą być wysłane przesyłką poleconą, a tradycyjnie...dlatego odwołujemy się do Waszej uczciwości i odpowiedzialności. Po prostu UFAMY Wam.

2. Osoba, która się zgłosi w komentarzu ZOBOWIĄZUJE się do napisania i wysłania listu do osoby, która skomentowała post przed nią. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by zgłosić się w komentarzu nawet 2-3 razy (3 razy max :) ) - może tak bardzo lubicie pisać :)

3. Aby otrzymać adres do wysyłki piszecie maila do osoby, która przed Wami skomentowała post prośbę o podanie adresu korespondencyjnego. 

4. Zapisy trwają tydzień, czyli od dziś 9 października do 16 października do północy. W tym czasie możecie się próbować kontaktować z osobami, do których listy macie wysłać. Jeśli będziecie miały/mieli jakieś problemy z kontaktem piszcie do nas na klubową skrzynkę lub bezpośrednio do mnie na maila "tynka.p84<małpa>gmail.com" postaram się jakoś temu zaradzić. Po tym czasie,  jeśli macie adresy do wysyłki, listy możecie puszczać w świat! 

5. Jeżeli macie ochotę, możecie robić zdjęcia z poszczególnych etapów (pisanie, ozdabianie kopert, czy może tworzenie papeterii, wysyłanie), możecie napisać u siebie o tym post-chętnie Was odwiedzimy, możecie wysyłać zdjęcia (albo na klubową skrzynkę albo do mnie "tynka.p84<małpa>gmail.com do 22 listopada 2020)

6. Świetnie by było, gdyby Wasze listy dotarły do adresatów do 20 listopada...to aż miesiąc na pisanie, wysyłanie, a może nawet i odpowiadanie na nie? Jeżeli będziecie przesyłać do nas zdjęcia otrzymywanych i wysyłanych listów to może uda się nam stworzyć wpis podsumowujący?

7. W kopercie, którą wysyłacie ma się znaleźć odręcznie napisany list. TYLE. Jeśli ktoś ma ochotę dorzucić saszetkę herbaty, czy zakładkę, karteczkę czy jakiś mini drobiazg tak z sympatii, może to zrobić, ale to nie jest koniecznie. 

Do pierwszej i ostatniej osoby list poleci od jednej z nas (poza tym my-prowadzące bloga też będziemy się zgłaszać w komentarzu, bo i my lubimy pisać i czytać listy :) )

Poniżej tekst, który możecie skopiować i wkleić w komentarzu, dopisując na koniec swój adres e-mail (ważne by łatwiej można było się z Wami kontaktować w sprawie adresu korespondencyjnego):

Chcę wziąć udział w zabawie KTM  "Ludzie listy piszą" i zobowiązuję się do napisania i wysłania listu do osoby, która skomentowała post przede mną. Zgadzam się na wysyłkę listu poza granice kraju. (WASZ mail do kontaktu)Mam nadzieję, że obecna sytuacja nie sparaliżuje urzędów pocztowych i uda nam się wysłać do siebie parę słów :)

A "pocztą pantoflową" poinformujcie kogo chcecie o naszej zabawie :) jest tylko tydzień na zgłaszanie się, to stosunkowo niewiele czasu, ale dzięki Wam informacja może się roznieść :)

Dobrego dnia!

tynka31 komentarzy:

 1. Z wielką chęcią wezmę udział :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam pisac listy, juz w szkole podstawowej pisałam ich mnóstwo!!! Po wyjściu za maż wszystko spaliłam bo było ich kilka tysięcy.... nie sposob to przewozić o przechowywać ale chetnie wysle pare slow do Darii :) dzieki Tynko za pomysł !!!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę wziąć udział w zabawie KTM "ludzie listy piszą" i zobowiązuje się do wysłania listu do osoby, która napisała komentarz przede mną.
  Do Ciebie Agatka się w takim razie zabieram za pisanie ;) tynka.p84@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę wziąć udział w zabawie KTM "ludzie listy piszą" i zobowiązuje się do wysłania listu do osoby, która napisała komentarz przede mną.
  Justynko chętnie do Ciebie wyśle liscik. Chwilowo poczta u nas na kwarantannie ale mysle że zdąża otworzyć skoro tyle czasu jest😘
  wardzyska82@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie czynna poczta się znajdzie 😉 chętnie zatrzymam na chwilę czas i odbędę taką troszkę sentymentalną podróż ☺️ jak niewiele jest takich okazji... Wspaniała inicjatywa! Ściskam kochane Dziewczyny z zespołu za tą i za inne inspiracje! Agula, pozdrawiam serdecznie i rezerwuję sobie chwilę i kartkę papieru 😁 loosinspiration@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna zabawa dla mnie :) Od jakiegoś czasu pisze listy z innymi, mam kilka korespondentek z kraju. Listy to wspaniała forma komunikacji. Chętnie napiszę list do LOLI :)
  Chcę wziąć udział w zabawie KTM "Ludzie listy piszą" i zobowiązuję się do napisania i wysłania listu do osoby, która skomentowała post przede mną. Zgadzam się na wysyłkę listu poza granice kraju.
  bunnydreams.blog@gmail.com
  Pozdrawiam
  Izabela

  OdpowiedzUsuń
 7. To i ja się zapisuję :) bardzo chętnie napiszę do bunnydreams.blog Oczywiście zobowiązuję się do wysłania listu :) atritt@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło że dostanę list od Ciebie :) już się doczekać nie mogę

   Usuń
  2. Bardzo mi miło że dostanę list od Ciebie :) już się doczekać nie mogę

   Usuń
  3. Już wysłałam wiadomość e-mail :)

   Usuń
 8. Świetny pomysł. Chętnie coś napisze do Ani z Zapiecka. Pozdrawiam zespół KTM.
  Mój e-mail
  Sylwiamizerska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Chcę wziąć udział w zabawie KTM "Ludzie listy piszą" i zobowiązuję się do napisania i wysłania listu do osoby, która skomentowała post przede mną. Zgadzam się na wysyłkę listu poza granice kraju. (WASZ mail do kontaktu)
  Chętnie wyślę list do Sylwii

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę wziąć udział w zabawie KTM "ludzie listy piszą" i zobowiązuje się do wysłania listu do osoby, która napisała komentarz przede mną.
  Chętnie napiszę do Ciebie list justiti:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chcę wziąć udział w zabawie KTM "Ludzie listy piszą" i zobowiązuję się do napisania i wysłania listu do osoby, która skomentowała post przede mną. Zgadzam się na wysyłkę listu poza granice kraju.
  Z przyjemnoscia napisze do Ciebie AsiaB😊

  OdpowiedzUsuń
 12. uff zdazylam :)) Z przyjemnoscia chce sie przylaczyc , uwielbiam pisac listy :)) przystan Miryam Kochana mam nadzieje ,ze nie zapisze calej kartki tylko bykami haha :)) Moj mail to : agaaaa1981@interia.pl :)) Dziewczyny z Klubu Suuuper pomysl Kochane :))) Dawno juz nie pisalam ,a teraz bede miala okazje :)) Pozdrawiam Was Cieplutko :))

  OdpowiedzUsuń
 13. To co, jeszcze raz sie zgłaszam do napisania listu. A co?!:):):)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję,że wyrobię się z tym listem..chciałąm sobie odpuścić, ale Tynka mnie dorwała :), czy piszę do Agaty? .
  Bardzo proszę o maila Agato, a to mój
  moonprimitive@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha jak to okrutnie brzmi...mam nadzieję,że wszystkie się wyrobimy...i że nam urzędów pocztowych nie pozamykają :) cieszę się, że się zdecydowałaś. Tak piszesz do Agaty :)

   Usuń
  2. Poczekam na list od Agnieszki ha ha, bo zaczynam wpadać w panikę, co tu pisać hi hi, Wy pewnie macie już takie doświadczenia :)

   Usuń
  3. Najlepiej pisać od serca...to zawsze wychodzi ;)

   Usuń
 15. hahaha do mnie tez pisala :))) :P A wiec jak juz tak Jestes,a ja mam ochote na wiecej pisania to ja zglaszam sie jeszcze raz :)) i do Ciebie napisze tez The Primitive Moon :))

  OdpowiedzUsuń
 16. za rzadko zaglądam i się spóźniłam :( Miłego pisania Dziewczyny!! pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń