poniedziałek, 19 października 2020

Świerszczykowy Klub Książkowy #61 Zwierzęta domowe typowe i nietypowe #62 Jesień skarby niesie

 Witajcie...
Pochmurna, słotna ta jesień październikowa, ale my się nie dajemy, o nasz nastrój nieustannie dba Świerszczyk. Barwna szata graficzna, ciekawe zadania, łamigłówki, sympatyczne opowiadania i zabawne wierszyki...to zapewniona zabawa na długie godziny.

Ten dział-zaczarowane obrazki jest moim ulubionym. Sama lubię sobie posiedzieć i odszukiwać razem z dzieciakami różnych obrazków. Rewelacja. Pomysł i wykonanie chwalę za każdym razem, gdy nowy numer trafia w nasze ręce :)

Dzięki obrazkowym tekstom mój syn szlifuje naukę czytania, dzięki temu dzieciaki nie zniechęcają się czytaniem :)

Ulubione zadania Zosi to te słowno-obrazkowe wyszukiwanki:

Obrazki szlifujące naszą spostrzegawczość też super:


A rubryka "Chcę wiedzieć więcej" jak zawsze rozszerza naszą wiedzę o wyjątkowo interesujące ciekawostki

Październikowy numer bardzo nam się podobał...bo i jesień bardzo lubimy...a numer piękny, barwny, kolorowy i niezwykle ciekawy: Antoś "przyłapany" na czytaniu swojego ulubionego działu, czyli historie Kotka Mamrotka:

I nasze jesienne skarby i ich wykorzystanie:

Grzyby, to "konik" mojej ośmiolatki. Ona zna się na nich lepiej niż ja. Ostatnio znalazłyśmy filmik o różnokolorowych grzybach (w Chinach) który nas zauroczył. (link do filmiku <klik>) Stąd też obie uwielbiamy fotografować przeróżne grzybki, jakie tylko spotykamy na swojej drodze.

Pozdrawiamy Was ciepło!
A jeśli szukacie inspiracji dotyczących jesieni, zabaw i lektur inspirowanych jesienią zerknijcie na starsze posty, przez lupkę znajdziecie wiele pomysłów, zapraszamy i zachęcamy Was :)

Katrin&tynka z dzieciakami


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz