czwartek, 1 października 2020

Zrobione z mamą - PAŹDZIERNIK

Witamy razem z Wami kolejny jesienny miesiąc - październik...
i rozpoczynamy go tradycyjnie wyzwaniem "Zrobione z mamą". Mamy nadzieję, że Wasze dzieciaki ochoczo wezmą się do wspólnego tworzenia i zaprezentujecie tu swoje prace.

Informacje o zasadach wyzwań znajdziecie tu <klik> a przyłączając się do zabawy dodajcie do swojego wpisu banerek oraz podlinkujcie ten post u siebie, żeby inni łatwiej mogli dzięki temu do nas trafić :)

Po zakończonym wyzwaniu październikowym do kogoś poleci  niespodzianka od "wydawnictwa nowa era".

Temat jak zwykle dowolny, jednak jeśli Wasze dzieci lubią tworzyć na konkretny temat to proponujemy "Ulubione postacie z bajek".

Dzieciaki tynki Zosia (8lat) Antoś (7lat) i Jadzia (2 latka) tworzą tak:

Zebraliśmy w lesie żołędzie, a w domu do ich czapeczek ulepiliśmy nowe "żołędzie" z plasteliny i ozdobiliśmy je drobnymi koralikami.

Jeszcze we wrześniu Zosia ozdabiała tort dla swojego taty na urodziny:


A dla swojej mamy chrzestnej zrobiła takie kolczyki:

Antoś specjalizuje się w kolejnych budowlach...tym razem fragment oświetlonego miasta...i bawić się można do późnych godzin...

A to jeszcze zmalowane przez Zosię drewniane podkładki, pięknie zdobią stół, używamy ich jako podkładki do świec:


Nawet najmłodsza tworzy z nami...to nasz poranny rytuał po śniadaniu, gdy Zosię i Antosia odprowadzę na autobus szkolny, że siadam z Jadzią i zamalowujemy kartkę...to nasze "gisiowanie", bo na pisaki wszelakiej maści Jadzia mówi "GIŚ" ;p po południu Jadzia maluje też ze starszą siostrą:


Chłopcy karto_flanej upiekli przepyszny placek z jagodami, by umilić popołudnie całej rodzinie. Przepis na niego niedługo znajdziecie w poście z cyklu "Podwieczorek"


Czy Wasze dzieci też zbierają różne karty do gry? Marcin syn Ani jest ich wielkim fanem od kart piłkarzy po karty Invizimals. 
W związku z tym, że nie było kart z jego ulubionymi bohaterami gry Brawl Stars postanowił stworzyć swoje własne karty.
Przy okazji nauczył się wyszukiwać w internecie grafikę wektorową i komponować całość w programie graficznym, nakładać na siebie poszczególne warstwy, dobierać czcionki. Oto wybrane karty:Gdy pogoda już płata figle wówczas wyciągane są klocki Lego i budowane całe miasteczka z ulubionymi bohaterami Lego Ninjago. Czasem do zabawy wystarczą same ludziki:Za to gdy pogoda sprzyja można np. wziąć udział w wykopkach i bawić się w podchody:
We wrześniowej zabawie udział wzięła Agata i jej Dzieciaki i to do Was wędruje niespodzianka od sponsora (Wydawnictwo "nowa era") oraz banerek od nas:
A jeśli chcecie zobaczyć, co zmajstrowały dzieci Agatki ZAPRASZAMY tu<klik>
POZDRAWIAMY Was ciepło...czekamy na Wasze prace!!!
Dla chętnych ja zawsze banerek:


Zespół KTM

4 komentarze:

  1. Gratulacje dla moich milusińskich. Bardzo lubię oglądać ich wspólne spędzanie czasu. Pozdrawiam gorąco.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale niespodzianka :) dziekujemy ! Jak usiądę do komputera to poczęstuje sie banerkiem :) oczywiscie bawimy sie z Wami :):);)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ile pomysłów na zabawy! Piękne

    OdpowiedzUsuń