środa, 14 listopada 2018

Kreatywne muzykowanie - Antonio Vivaldi "Cztery pory roku- Jesień"

Witajcie!
Dziś zapraszamy do muzycznego spotkania z utworem A. Vivaldiego- Cztery pory roku- Jesień.
To jeden z utworów kameralnych, który jest przykładem muzyki programowej (ilustracyjnej), czyli muzyki o treściach pozamuzycznych. Treść muzyki wskazuje tytuł i utwór programowy. W przypadku Czterech pór roku są to anonimowe sonety, których autorstwo przypisuje się niekiedy samemu Vivaldiemu.

Tym razem proponujemy wam i waszym dzieciom zabawę z "Jesienią" w tle. Ciekawe jesteśmy, jakie skojarzenia będą miały z tym utworem. Może powstanie jesienny obrazek, jesienna dekoracja, albo zupełnie coś innego? My też dałyśmy się zaskoczyć.

A tak bawiły się nasze dzieci:

Chłopcy karto_flanej wzięli się za jesienne lepienie z glinki.Starszy syn zobrazował także jesień i powstał obraz z jesiennym drzewem.

(Zapraszamy także do wyzwania Zrobione z mamą- Drzewa)tynka i Zosia tworzyły także przy dźwiękach muzyki, tym razem klasyka "Cztery pory roku- jesień" A.Vivaldi. Najpierw spacery by napawać się jesienną aurą a potem jeszcze dodatkową inspiracją była muzyka. Pomysł na wykonanie takich księżniczek wyszedł od Zosi. Sama naszykowała wszystkie materiały i zaprosiła mnie do wspólnego ich robienia. Ja jedynie zaproponowałam, że przy tworzeniu puścimy sobie muzykę...a wiadomo, że muzyka wpływa na końcowy efekt :) i wyobraźnia wtedy działa inaczej...A teraz zostawiamy was z utworem "Jesień"- miłej zabawy.


karto_flana i tynka

6 komentarzy:

 1. Super, że dzieci spędziły kreatywnie swój czas :)
  Bardzo ładne drzewko :D Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. :) fajne propozycje o widac ze swietnie towarzyszył Wam Vivaldi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super sprawa bawić się kreatywnie ze swoimi dziećmi. Ja od 7 lat zajmuję się scrapowaniem, głównie robię kartki, czasem albumy i boxy. Lubię wykrojniki, ale nie lubię wydłubywać z nich resztek papieru, za to z ogromną chęcią pomaga mi w tym moja 6 letnia Hania. Prawie zawsze jak robię coś przy swoim biurku ona przylatuje i chce pomagać. Dodam, że wszystkie kartki dla swoich koleżanek i kolegów robi już sama. Musze kiedyś jej prace wrzucić na bloga.
  A przy okazji zapraszam na Candy na moim blogu, przydasie z pewnością Wam się przydadzą (Hania oczywiście będzie wyciągać wycinki ze świątecznych wykrojników, które też są do wygrania):
  http://marzka30.blogspot.com/2018/11/candy-candy-candy.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki pomocnik to skarb 🙂❤️ Mi nie ma kto wydłubywać tych okruchów papierowych.
   Zapraszamy do naszych wyzwań, także Zrobione z Mamą, w których Hania będzie mogła zaprezentować swoją twórczość 🙂

   Usuń
  2. Dziękuję, będę lukać :)

   Usuń
 4. Świetny pomysł :) moja jeszcze za mała na taki eksperyment :)

  OdpowiedzUsuń