poniedziałek, 19 listopada 2018

Tutorialowy szał bożonarodzeniowy- Robimy na drutach choinkę

Witajcie! Dziś w zabawie Tutorialowy Szał Bożonarodzeniowy (po zasady udziały w zabawie zapraszam was tutaj) zachęcam was do wykonania na drutach choineczki- zawieszki. Może ozdobi wasze domy, albo powiesicie takie ozdoby na choince?

Potrzebne będą:
druty nr 3
włóczka w kolorze zielonym i czerwonym (lub białym i srebrnym)
wata do wypełnienia choinek
koraliki w kolorze czerwonym
igła do szycia wełny
ewentualnie małe dzwoneczki

1. Zaczynamy od nabrania na druty 3 oczek. Wszystkie rzędy przerabiamy na prawo.


2. W kolejnym rzędzie wykonujemy: (1 o.p., dodać 1 o., oczka prawe aż do ostatniego oczka, dodać 1 o., 1o.p. Kolejny rząd przerabiamy wszystko na prawo.) W ten sposób powtarzając frazę w nawiasie postępujemy aż na drutach będziemy mieli 11 oczek.3. Na początku kolejnych dwóch rzędów zamknąć po 3 oczka. Mamy na drutach 5 oczek. Następnie znów dodajemy oczka, tak, jak opisałam to w punkcie drugim, aż uzyskamy 15 oczek.


4. Potem z każdej strony odejmujemy  po 4 oczka. Na drutach pozostaje 9 oczek.


5. Znowu rozszerzamy robótkę, tak, jak opisałam w punkcie drugim, aż otrzymamy 19 oczek. Następnie zamykamy wszystkie oczka.


6. Dziergamy druga część choinki i obie części zszywamy wkładając do środka watę.7. Pień choinki jest przerabiany ściegiem gładki na prawo, czyli jeden rząd oczek prawych i 1 rząd oczek lewych. Narzucamy 10 oczek i przerabiamy 2 cm. Pień składamy na pół i zszywamy wypełniając watą. Następnie przyszywamy do choinki.8. Na choinkę naszywamy koraliki, które imitują bombki, oraz doczepiamy zawieszkę.Ja zrobiłam dwie choinki: zieloną i białą.


Zapraszam do wykonania tych uroczych zawieszek i do udziału w naszej zabawie, wykonując prace na podstawie naszych tutoriali. Tutaj mam jeszcze dla was linki do tutoriali, które ukazały się już wcześniej.


Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Szydełko to nie moja bajka., nawet w ręku nie miałam więc taka choineczka odpada. Swoją drogą świetnie wygląda:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rok drutów nie miałam w rekach ale kto wie:) choinki urocze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Choinka śliczna - szkoda, że nie umiem robić na drutach :(

  OdpowiedzUsuń
 4. :) Dziewczyny macie super pomysły, ale jednak zaczyna się robić bałagan, może nie wszystkie podzielą się z moją uwagą, ale od kilku tyg, już pojawiło się tutorialów kilka: renifer, choinka z szyszek, choinka szydełkowa i chyba coś jeszcze, nacisnę banerek po prawej stronie wyświetla się tylko szyszkowa choinka. Człowiek potem robi starszy post, starszy post, cofa sie szukając, co tam jeszcze było. Może by zrobić jeden zbiorczy post, z linkowaniem tych tutoralów: pojawi się nowy, dopisujecie na listę i linkujecie, i to robicie po prawej stronie pod banerekiem. Wtedy jak ktoś chce zerknąć co można zrobić to klika w baner i ma post z listą. Myślę, że taka opcja będzie bardziej przejrzysta i ludziska się nie pogubią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy za podpowiedź 🙂 postaramy się ogarnąć ten temat tak aby było przejrzyściej :) każda rada i uwaga jest dla nas bardzo cenna!

   Usuń