czwartek, 23 marca 2023

Urodziny tematyczne: Cheerliderki

 -Mamoooo, a może w tym roku zrobimy urodziny w stylu cheerliderek?

- Hmmm, o takich jeszcze nie słyszałam, ale dlaczego nie.

I tak zrodził się pomysł na tegoroczną imprezę urodzinową mojej dziewięciolatki. Przypuszczam, że inspiracją był strój, który dostała i to, że w szkole powstała grupa cheerliderek.


Na Pintreseście znalazłam grafikę, przedstawiająca dziewczynki z pomponami i postanowiłam wykorzystać ją jako główny motyw imprezy.

ZAPROSZENIA:


TORT
Przygotowałam tort śmietankowy dekorowany owocami, tynkowany kremem maślanym. Na górze wydruk na opłatku, na bokach wydruki na masie cukrowej. Wszystko jadalne :)ZABAWY:

Zrobiłyśmy gę Memory z obrazkami cheerliderek. Dzieci podzieliły się na dwie drużyny i grały wspólnie:


Gra wymyślona Lilę : Wyzwanie 4 kolorów. Losuje się z zamkniętymi oczami cztery kolory i tylko nich można użyć kolorując obrazek (oczywiście cheerliderki)Gra "dłonie-stopy", które polega na poprawnym przechodzeniu po kartkach z wydrukowanymi stopami i dłońmi. My robiłyśmy ta konkurencję na czas. Przyklejajcie do podłogi kartki taśma malarską - nie zostawia śladów (do 2 dni).

Tańce z pomponami! Bez nich nie byłoby imprezy cheerliderek! Było bardzo wesoło. Najlepiej sprawdzają się układy gdy ktoś pokazuje a reszta naśladuje. Nam udało się nawet opracować układ do Happy Birthday.
Najważniejszą rzeczą na takiej imprezie są oczywiście pompony. Zrobiłyśmy je z Lilą same dla wszystkich gości i wkrótce Wam pokaże krok po kroku jak powstały.

Były też tatuaże, gra w krzesła (u nas poduszki), Anse-Adamse, tańce z balonami :)

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do robienia urodzin tematycznych. Ja szukałam jakiś podpowiedzi w internecie, ale nie znalazłam, wiec postanowiłam opisać nasze urodzinki aby inni mogli tez wykorzystać nasze pomysły.

Pozdrawiam
Joanna-JB

2 komentarze:

  1. Haha ale wesola imprezkę miały dziewczynki, brawa dla Was 😀 a no i wszystkiego Najlepszego dla Córci 😀😃🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. No no no, to była imprezka :) Widać, że dzieci się świetnie bawiły.U nas na tapecie Harry Potter :) więc też będzie tematycznie.

    OdpowiedzUsuń