piątek, 3 marca 2023

Wybierz grę dla swojego dziecka - DOBBLE COLLECTOR - Rebel

 Witajcie! Gra Dobble to niewątpliwie nasz faworyt wśród gier rodzinnych. Tym razem z okazji 10 urodzin Rebel naprawdę zaszalał! Na rynku pojawiła się najnowsza wersja popularnej gry w specjalnej edycji  Dobble Collector. Najpierw zaskakuje piękne pudełko, w którym skrywa się ogromna metalowa puszka o średnicy 17 cm!

  

Już sam widok opakowania wywołał efekt Wow u moich dzieciaków! Jednak prawdziwe zaskoczenie było ukryte w środku, bowiem wewnątrz znalazły się tym razem aż 2 nowe talie powiększonych kart!

 


 

Jedna talia nawiązuje do klimatów imprezowych i ma przepiękne złote elementy. Druga zaś jest w klimacie upiornym i świeci w ciemności!!!

 


 

Każda talia ma swoje miejsce w puszce. Można ją umieścić na dole lub na górze, co jest świetnym sposobem na uporządkowanie kart po zakończeniu gry. My nie czekaliśmy zbyt długo po rozpakowaniu kart i od razu przeszliśmy do rodzinnych rozgrywek. Tym razem do gry włączył się też 4 letni Bartuś, który już powoli zaczyna rozumieć zasady. Pewnie udałoby mu się po chwili odnaleźć parę obrazków, gdyby nie refleks jego starszej siostry, która ograła rodziców niemal w każdej rundzie.


 

W puszce znajduje się bardzo czytelna instrukcja dla osób, które z Dobble zetkną się po raz pierwszy. Oprócz tradycyjnej Wieży, znajdziecie tu również takie rozgrywki jak: Studnia, Parzy!, Trojaczki czy Zatruty Podarunek, który akurat nam najbardziej przypadł do gustu. 

  
Aby choć trochę utrudnić zabawę symbole na kartach są różnej wielkości, a czasem są odwrócone, co potrafi zmylić najbardziej spostrzegawczych. Każda rozgrywka Dobble Collector jest bardzo szybka i emocjonująca, a jeśli gra się nią w ciemności świecącymi kartami, wtedy jest naprawdę ciekawie! Żadna gra tak nie angażuje dziecka i nie skupia jego uwagi jak te kolorowe okrągłe karty, które my uwielbiamy! Polecamy na każdą domową imprezę oraz na zwykłe nudne popołudnie w rodzinnym gronie. Wydawnictwu Rebel klik dziękujemy za możliwość przetestowania jubileuszowej edycji Dobble Collector. 
Diars z Rodzinką

6 komentarzy:

 1. Oficjalnie potwierdzam, że Dobble to fantastyczna gra także dla dorosłych! 😃 Najbardziej podoba mi się to, że do wyboru mamy kilka wariantów gry, przez co nie idzie się tymi kartami znudzić. A jakie emocje nieraz wywołują rozgrywki wśród znajomych! 😂 I bardzo fajnie wiedzieć, że wychodzą edycje z nowymi, i to tak ciekawymi, obrazkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam sie w 100%, ta gra nigdy się nie nudzi. Ja lubię ja też za to, że wkładasz do torby i często wykorzystujemy w podróżach albo latem na spacerach, wyjazdach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow świetna, doble u nas też gości ale w wersji podstawowej 😀 miłych rodzinnych rozgrywek !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uwielbiamy, mamy kilka wersji

  OdpowiedzUsuń
 5. metalowe puszki jako opakowania na grę to fantastyczna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń