czwartek, 26 października 2017

Świerszczykowy Klub Książkowy #16 PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

Witajcie...
Jesień trwa...wszystko następuje po sobie, po jesieni przyjdzie czas na zimę. Świerszczykowi bohaterowie też już szykują się do zimy. A my wraz z nimi.


Etoile
Synek Darii (7 lat) ochoczo zabrał się za rozwiązanie łamigłówek:tynka
Dzieciaki tynki nie mogli się doczekać na swoje ulubione obrazkowe historie:


Czarownica Irenka tym razem okazała się niezłym chomikiem. Zosia (5,5l) też pomagała przy naszym "chomikowaniu" pisząc etykiety na tegoroczne przetwory:


Potem przyszedł czas na ptasie przygody... niesamowita gra słów, wspaniałe rymy to coś co zawsze wprawia dzieciaki w dobry nastrój :)


Oczywiście sięgnęliśmy dla przypomnienia po "Ptasie radio" i "Ptasie plotki"...i przy tych wierszach zawsze jest mnóstwo śmiechu, gdy można prawie połamać sobie język na tych "trelach i pimpileniach"...poza tym książka "JESIEŃ" towarzyszy nam co roku o tej porze. A w niej ciekawe informacje dotyczące pory roku, zmieniającego się otoczenia, zachowań zwierząt, przygotowań do zimy. Idealne uzupełnienie aktualnego numeru Świerszczyka :)
Karty tym razem posłużyły nam do zgadywanek. Dzieciaki losowały po jednej karcie ze zwierzakiem i oddawali ją mnie...a ja opowiadałam o zwierzaku tak, by mogli odgadnąć nazwę wylosowanego zwierzaka (np. To- SUPER-KTOŚ -łoś; lubi orzeszki, jest zwinna, zbiera zapasy na zimę, ma śliczny puchaty ogonek-wiewiórka;  widzieliśmy kiedyś na wycieczce żeremie zbudowane przez te zwierzaki, mają niesamowicie ostre i mocne zęby, płaski ogonek, który im pomaga w pływaniu-bóbr etc. odnosiłam się do naszych obserwacji i wspomnień, następnie szukaliśmy więcej informacji o zwierzakach w innych książkach)


I oczywiście faworyt mojej Zosi, obrazkowa historia :)


My także przygotowujemy się do zimy. W zeszłym tygodniu dzieciaki pomagały w grabieniu liści i nie tylko ich grabieniu, przecież przygotowanie do zimy to także czas na jesienne zabawy, których zimą nie da się odtworzyć:
W chłodniejsze dni dzieciaki tworzą jesienne prace, np. takie drzewka:

Do wykonania jesiennego drzewka potrzebne są:

kartki z bloku technicznego
korki z butelki wina
farbki plakatowe
gazeta 
flamastry (do namalowania pnia i gałęzi) lub klej i arkusz papieru kolorowego brązowego do wycięcia takiego pnia i gałęzi

Obraz jesienny tworzymy za pomocą korka od wina-maczając go w farbce i nanosząc na kartkę jakbyśmy odbijali stemple/pieczątki. Dzieciakom sprawiło to wiele frajdy:Zosia robiła też drzewka z kolorowego papieru, rolek po papierze toaletowym, bibuły i grafik listeczków wyciętych ze starych gazetek.


A ponieważ jesienią trzeba się nacieszyć przygotowując do zimy zapraszamy Was do WSPÓLNEJ ZABAWY:

Jesienne wyzwanie dla KAŻDEGO <klik>
Zrobione z mamą MUCHOMOREK <klik>

Pozdrawiamy
Etoile&tynka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz