czwartek, 31 stycznia 2019

Kreatywne oglądanie - Sekretny świat kotów

W czasie zimowych ferii wybraliśmy się do kina na bajkę "Sekretny świat kotów"
Życie młodego kota Oskara to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrej pani, gdzie niczego im nie brakuje. Pani zaś jest przekonana, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryje, że nie do końca ma rację! Oskar to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie - Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. W pełnej przygód wędrówce towarzyszy mu postrzelona papuga o złotym sercu. Wkrótce mały Oskar odkryje to, o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to Miaukocja… to się dopiero okaże.

Jeśli o mnie chodzi to bajka nie była jakaś wybitna, ale dzieciakom się spodobała, dlatego też po przyjściu do domu trochę podziałaliśmy w temacie:

Najpierw zrobiliśmy karnawałowe maski : Adaś kotki, Ninka króliczka


Adaś zrobił też koteczka z rolki po papierze toaletowym:

Oraz kartkę techniką iris folding, którą wysłaliśmy do chorej dziewczynki na urodziny:

Główny bohater Oskar miał naszyjnik - szklaną kulkę i Ninka postanowiła zrobić biżuterię swojej maskotce:Bohaterowie bajki wyruszyli w poszukiwaniu krainy zwanej Miaukocją, ciężko ją zdefiniować, jednak w skrócie jest to miejsce, do którego każdy tęskni, o którym wszyscy marzymy. Adaś zaczął ją rysować:


Akcja w bajce rozgrywała się w Hucie Szkła, poczytaliśmy trochę na jej temat, obejrzeliśmy film jak powstaje samo szkło i cudowne szklane dekoracje:
Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku

Huta Szkła Artystycznego Sabina -  Rymanów

Krośnieńskie Huty Szkła Krosno


Czy Wasze dzieci też po obejrzeniu ciekawej bajki lub filmu działają?

Pozdrawiam 
Etoile, Ninka i Adaś

2 komentarze:

  1. Swietnyvczas za Wami! Ciekawe ze bajka moze tyle roznych tematów wywołać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, Zuza dostaje wtedy kota xD robi dużo, nakręcona filmem, ale ja mam to samo, xD jak mi się coś spodoba to potem przeżywam i przeżywam.

    OdpowiedzUsuń